Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 8 maja 2018 
    

Komputer dla podróżnika


Autor: materiały partnera | 16:30
Wybierając się w podróż, coraz częściej zabieramy ze sobą nasz przenośny komputer. Dzięki niemu możemy bowiem nie tylko swobodnie pracować, ale też komunikować się z bliskimi. Jakie modele laptopów najlepiej zabrać w drogę? Jaki powinien mieć rozmiar, ekran czy procesor (Intel Core i7, a może niższy) itd.? O tym wszystkim w poniższym artykule.
Dlaczego warto podróżować z laptopem?

Osobisty notebook to w obecnych czasach nasze małe centrum dowodzenia. To dzięki niemu łączymy się z Internetem w poszukiwaniu informacji, budujemy własną markę na portalach społecznościowych, kontaktujemy się z rodziną i przyjaciółmi czy po prostu pracujemy. To także źródło naszej rozrywki, czyli podręczny magazyn zdjęć, ulubionej muzyki i gier.

Nic więc dziwnego, że trudno wyobrazić sobie bez niego nawet niezbyt długą podróż. Jeśli jesteśmy zapalonymi podróżnikami, wybór odpowiedniego sprzętu jest sprawą kluczową. Laptop będący towarzyszem podróży musi być solidny i spełniać kilka ważnych kryteriów.
Laptop dla podróżnika – najważniejsze cechy

Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu to jego waga. Im lżejszy, tym lepiej dla nas, zwłaszcza że oprócz niego trzeba jeszcze zabrać zasilacz, myszkę, słuchawki i inne przydatne akcesoria. Wszystko to stanowi dodatkowe kilogramy w naszym podróżniczym bagażu, dlatego dobrze, gdy komputer, który zabieramy ze sobą, nie waży więcej niż 1,5 kg.

Warto zastanowić się nad minilaptopami, które nie tylko są lekkie, ale i poręczne. Kolejną kwestią jest solidna obudowa. Jak wiadomo w podróży może zdarzyć się wszystko, dlatego dobrze, jeśli nasz laptop może poszczycić się wytrzymałą konstrukcją. Dzięki niej niestraszne będą mu różne warunki, w których możemy się znaleźć. Nie ulegnie też uszkodzeniu np. podczas niezbyt delikatnego traktowania w czasie lotniskowej kontroli.

Procesor - najlepiej Intel Core i7

Trzecim ważnym parametrem jest procesor komputera. Decyduje on o wydajności naszego sprzętu i przekłada się na jego pracę. Najnowsze modele mogą poszczycić się procesorem Intel Core i7, który gwarantuje ich płynną pracę i zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Istotną sprawą jest również bateria, której wydajność i długi czas działania sprawdzą się w sytuacjach, w których chwilowo nie będziemy mieli dostępu do standardowego zasilania.Komfort pracy w każdych warunkach, czyli co oprócz Intel Core i7?

Ponieważ nie wiemy, w jakich warunkach przyjdzie nam pracować, dobrze być przygotowanym na różne sytuacje. Wybierając laptopa z matową matrycą, zapewnimy sobie dobrą widoczność treści na ekranie podczas dużego nasłonecznienia. Nie będzie on bowiem podatny na promieniowanie słońca, niezależnie od ich kąta padania. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy zamierzamy używać naszego sprzętu na świeżym powietrzu.

Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest klawiatura. Zaleca się wybór laptopa z klawiaturą podświetlaną, umożliwiającą pracę zarówno w kiepskich oświetleniowo warunkach, jak i w godzinach nocnych. Ważne jest również, by klawiatura naszego laptopa była funkcjonalna, zwłaszcza jeśli decydujemy się na notebooka o mniejszych gabarytach.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.