Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 9 maja 2018 
    

Parametry serwera VPS - na co zwrócić uwagę wybierając usługę dla siebie?


Autor: Artykuł reklamowy | 19:40
(2)
Wirtualne serwery, czyli VPS to jedna z najpopularniejszych usług hostingowych na rynku. Wypierają tradycyjne serwery i nie powinno być to zaskoczeniem. Oferują bowiem o wiele większą elastyczność, a tym samym można je lepiej dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Żeby jednak serwer VPS spełniał wszystkie oczekiwania, trzeba wiedzieć, do jakich celów będzie wykorzystywany i dobrać do nich odpowiednie parametry. Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwera VPS? Oto najważniejsze informacje.

Wydajność serwera VPS – co wpływa na komfort pracy?

Serwery VPS różnią się zasadniczo od tradycyjnych serwerów, które – w pewnym uproszczeniu – są po prostu komputerami, których moc obliczeniowa udostępniona jest użytkownikowi. W wypadku VPS z jednego bardzo wydajnego komputera wydzielane są pewne zasoby, z których korzystać może użytkownik. W razie zwiększonego zapotrzebowania na moc obliczeniową, w bardzo łatwy sposób można te zasoby rozszerzyć. Niemniej jednak, na samym początku, trzeba wybrać „bazę”. Za wydajność odpowiadają przede wszystkim ilość pamięci RAM oraz procesor.

W przypadku pamięci RAM zależność jest bardzo prosta – im jest jej więcej, tym bardziej zaawansowane aplikacje można umieścić na serwerze VPS. Podstawą powinno być jednak nie mniej niż 2 GB RAM. Za wartość rozsądną, która pozwoli komfortowo korzystać z VPS, należy uznać 4 GB. Najbardziej zaawansowani użytkownicy mogą rozważyć 8 GB lub nawet więcej. Zawsze jednak warto zacząć od niższej wartości i potem ewentualnie ją zwiększyć.

Wybierając procesor, trzeba zwrócić uwagę na jego prędkość, a także liczbę rdzeni. Zazwyczaj jednak jest tak, że prędkość procesora jest stała, a klient może wybrać tylko liczbę rdzeni. Taką ofertę ma między innymi nazwa.pl. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo w łatwy sposób można oszacować, o ile wzrośnie wydajność, po zdecydowaniu się na kolejne rdzenie.

Serwery VPS – stały dostęp i bezpieczeństwo

Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest wielkość dysku. Pamiętać trzeba o tym, że na deklarowanej wielkości, trzeba zainstalować system operacyjny. Na rynku oferty zaczynają się najczęściej od 25 GB i jest to rozsądne minimum. Jeśli planuje się utworzyć większą bazę danych, a także udostępnić serwer innym użytkownikom – rozmiar musi być odpowiednio większy.

Aby serwer był stale dostępny dobrze też przyjrzeć się wielkości miesięcznego transferu do wykorzystania – im większy jest ruch na serwerze, tym większy limit transferu jest potrzebny. 3 TB na początek powinno wystarczyć, ale w razie konieczności wielkości – zazwyczaj bez większego problemu – można zwiększyć.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa i obsługi serwera VPS. Nie jest to już najczęściej kwestia parametrów, a raczej jakości usługi i obsługi klienta oferowanej przez dany serwis hostingowy. Niemniej jednak zawsze warto dopytać o wsparcie techniczne, dostępność fachowców, którzy mogą szybko pomóc rozwiązać problemy natury technicznej.

Serwery VPS – dobierz możliwości dostosowane do twoich potrzeb

Serwery VPS sprawdzą się bardzo dobrze zarówno jako serwer dedykowany, jak i hosting współdzielony. Odpowiednio dobrany, jest idealnym rozwiązaniem na początek, a jednocześnie – jeśli strona zacznie generować zdecydowanie większy ruch, w bardzo łatwy sposób można zwiększyć zasoby przypisane do serwera VPS i tym samym dostosować go do nowych okoliczności i wymagań.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Najważniejszą rzeczą przy wyborze VPS... (autor: Kenjiro | data: 9/05/18 | godz.: 22:29)
    Jest nie wybierać VPS, tylko dedyka...

  2. Najważniejszą rzeczą przy wyborze VPS... (autor: Duke Nukem PL | data: 9/05/18 | godz.: 23:10)
    jest unikanie tych opartych na procesorze firmy Intel.

    Next Gen Spectre Inside - Zawsze O Jeden Bug Do Przodu - oto nowy znak firmowy Intela dbającego o dane swoich klientów - zawsze dostępne On Line. For Every One.
    Dobranoc.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.