Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 11 maja 2018 
    

Jak wybrać dobry hosting?


Autor: materiały partnera | 15:37
(1)
Dobry serwer to podstawa dla płynnego i bezproblemowego działania strony internetowej. Serwis, który długo się ładuje, nie zyska wielu użytkowników. Aby uniknąć takich niespodzianek, warto zadbać o dobry hosting.

Problemy z serwerami mogą wyłączyć z działania nawet najpopularniejsze serwisy internetowe. Przerwy w działaniu stron www to często straty finansowe (np. w przypadku sklepów internetowych). Dlatego należy bardzo starannie wybierać hosting.

Czym jest hosting?

Rozsiane po całym świecie Data Center pełne są serwerów działających nieustannie przez całą dobę. To właśnie na nich wydzielane są miejsca dla poszczególnych klientów dostawców usług. W takiej przestrzeni dyskowej umieszczane są zdjęcia i inne pliki potrzebne do działania stron internetowych. To właśnie nazywamy hostingiem. Jeśli z zasobów jednego serwera korzysta wielu klientów, mówimy wtedy o hostingu współdzielonym. Na rynku działa wiele firm, które oferują taki hosting, dlatego wybór dostawcy musi być przemyślaną decyzją, a nie przypadkiem. Od tej decyzji może zależeć bezproblemowe działanie naszego serwisu www.

Testuj, zanim kupisz!

Zanim zdecydujemy się na konkretny hosting, najlepiej osobiście sprawdzić jego możliwości. Wtedy przekonamy się, czy rzeczywiście dany pakiet hostingowy spełnia nasze oczekiwania, czy nie ma przerw w realizowaniu usługi, a nasza strona internetowa działa płynnie. Dobry dostawca usług internetowych zazwyczaj oferuje darmowy okres testowy, w czasie którego bez żadnych kosztów i opłat można sprawdzić możliwości hostingu i serwera. Przykładem są Domeny.pl, gdzie przez 14 dni można testować hosting bez żadnych zobowiązań. Dzięki temu szybko zorientujemy się, czy wybrany pakiet hostingowy jest odpowiedni dla naszego przedsięwzięcia internetowego, czy trzeba raczej skorzystać z innego rozwiązania. Co nam wtedy pozostaje? Być może najlepszym wyjściem będzie VPS lub serwer dedykowany.

A może VPS lub serwer dedykowany?

Przy wyborze hostingu warto zwrócić uwagę na wsparcie techniczne, elastyczność pakietu i na parametry. Może się jednak okazać, że hosting współdzielony to za mało dla naszego serwisu. Rozwiązaniem dla bardziej wymagających użytkowników może okazać się serwer VPS (Virtual Private Server). Dzięki takiej opcji zyskujemy większą niezawodność oraz gwarancję odpowiedniej mocy obliczeniowej. Do tego możemy samodzielnie konfigurować serwer. Warto zauważyć, że VPS to imitowanie oddzielnego serwera, to dostęp do zasobów sprzętowych i często również możliwość testowania za darmo. Gdy szukamy jednak jeszcze lepszego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na serwer dedykowany. W tym przypadku nie musimy już dzielić się nim z innymi użytkownikami urządzeniem, możemy korzystać z całych zasobów serwera i odpowiednio go konfigurować.

Wybór hostingu i serwera nie może być dziełem przypadku, powinien zostać poprzedzony rozpoznaniem naszych potrzeb. To właśnie one muszą być głównym wyznacznikiem przy poszukiwaniu najlepszego rozwiązania serwerowego.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. shared? (autor: zakius | data: 11/05/18 | godz.: 18:51)
    pff, współdzielony to pomyłka, cokolwiek się chce zrobić trzeba przerzucać dziesiątki maili i dopłacać
    VPS to absolutne minimum


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.