W poważnym biznesie nie obędzie się dziś bez fachowych, dobrze przygotowanych prezentacji. To wizytówki, a w mocno konkurencyjnych branżach esencja, która tworzy przewagę konkurencyjną. Dzięki programowi Power BI analiza, raportowanie i zestawianie danych stanie się szybsze, a całe przygotowywania wizualizacji znacznie prostsze.
Mowa o zestawie narzędzi, które pozwolą nam w łatwy sposób pracować nad istotnymi dla firmy informacjami. W swym zaawansowaniu Power BI ma wiele funkcji. Przekierowuje „tabelkowe” wykazy z Excela, umożliwia tworzenie tzw. mashup`ów (łączona muzyka), rozbudowanych infografik i zaawansowanych wizualizacji. Efektów nie powstydziliby się zespoły projektowe, analitycy finansowi, ale też dziennikarze, menedżerowie, mentorzy oraz specjaliści od wystąpień publicznych. Słowem – wszyscy, którzy mają wiele do przekazania. Wizualna analiza na wyciągnięcie rękiProgram dedykowany jest zarówno małym firmom, jak i wielkim korporacjom, które nie wyobrażają sobie opracowania sztampowej prezentacji. Power BI umożliwia pracę w chmurze. Gwarantuje to autozapis prezentacji i niemal uniemożliwia utratę danych. Analitykę biznesową poprowadzimy z aplikacji Power BI Desktop, ale i z każdego miejsca, dzięki mobilnej wersji na telefon. Na wejściu dysponujemy ponad setką wizualizacji danych dzięki formułom DAX, ale nie ogranicza nas to w możliwości tworzenia własnych motywów. Przetwarzanie i kompresja danych odbywa się w pamięci komputera. Niemniej do Power BI zaimportujemy je z różnych źródeł, a dzięki narzędziom pozwalającym na dowolne „majsterkowanie” uzyskamy interesującą nas prezentację. Zarówno dla potrzeb indywidualnych, celem stworzenia przewagi konkurencyjnej bądź na podsumowanie ważnego okresu działania firmy. Publikacja i osadzanie Program to nie tylko narzędzia do kompletnej i efektownej analizy wizualnej. Z Power BI bez problemu udostępnimy prezentację czy raport na własnej stronie lub wskazanym serwerze firmowym.
Samodzielne zbudowanie bazy danych, infografiki, czy prezentacji dzięki Power BI stało się prostsze. Komplet narzędzi podsuwa rozwiązania, ale nie zrobi nic bez użytkownika „końcowego”. Własna inwencja i kreacja, w połączeniu z danymi pochodzącymi z różnych źródeł (Excel, tekst, grafika, wideo) dają szeroki wachlarz możliwości środowiskom kreującym rzeczywistość. Nie tylko raporty i analizyZwięzłość, krótki czas trwania, ale i kompletność, przyswajalność i wizualna zachęta. Dziś to nieodzowne cechy prezentacji, ale i szeroko rozumianej informacji łączonej z rozrywką (infotainment), którą musimy zebrać z otaczającego nas „szumu”. Tekst, tabele i fragmentatory (ruchome wykresy dla różnych danych), obrazy, mapy – wyliczać można by jeszcze długo. Przekaz na jednej planszy winien być dynamiczny, ale w czytelny sposób powiązany z innymi zestawieniami, by zajął uwagę odbiorców. Dla obrazowego zaznaczenia kontekstu wystarczą wizualizacje. Kreujemy je najczęściej na twardej „bazie”, którą stanowią setki, jeśli nie tysiące kolumn danych spisanych lub wytabelkowanych. Dla lepszej weryfikacji Power BI filtruje informacje, jeśli jest to konieczne. Oddzielną sprawą są raporty firmowe. To zlepki wizualizacji, które prezentujemy, by podsumować pracę działów sprzedaży, czy efektywność załogi. Jeszcze bardziej rozbudowanym narzędziem są dashboardy. Skorzystają z nich menedżerowie i analitycy biznesowi. Oba narzędzia można kupić na stronie powerbi.pl. Analizowanie proste jak nigdyPower BI jest intuicyjnym programem. Wiele operacji wykonuje z „automatu”. Dysponuje w nim gotowe szablony, co pokazuje, że analityka wcale nie musi oznaczać wielogodzinnego przetwarzania. Narzędzia programu nie kosztują kroci, co sprawia, że sięgną po niego freelancerzy, małe firmy, jak i potentaci na rynku. Naczelną ideą programu jest uświadomienie, że w czasach w których króluje wizualność i tzw. business intelligence (BI) raportować i analizować na profesjonalnym poziomie może każdy. Jeszcze nigdy przekuwanie danych na efektowne wizualizacje nie było tak proste. |