Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 4 czerwca 2018 
    

Samsung zapowiedział pojawienie się wirtualnego czytnika linii papilarnych w S10


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 06:01
(4)
Ubiegły rok wprowadził spore przetasowanie na rynku smartfonów z górnej półki. Tzw. bezramkowce wymusiły zmianę podejścia producentów do autentyfikacji z wykorzystaniem danych biometrycznych. Większość firm na czele z Xiaomi, Samsungiem i Huawei przeniosło czytniki linii papilarnych na tył urządzenia, a Apple w ogóle zrezygnował z Touch ID na rzecz Face ID w iPhonie X. Na tym tle wybiła się chińska firma Vivio, która we współpracy z Synaptics zaprezentowała telefon z tzw. wirtualnym czytnikiem linii papilarnych. Pod tą nazwą kryje się sensor ukryty pod wyświetlaczem OLED.

Rozwiązanie to nie było doskonałe, ale stanowiło swoiste ostrzeżenie dla konkurentów. Sygnał, że nie tylko oni mają monopol na innowacje. Od tego czasu pojawiły się niezliczone plotki sugerujące, że wymienione na początku artykułu podmioty również pracują nad własnym rozwiązaniem wykorzystującym wirtualny czytnik linii papilarnych. Oczywiście w normalnych okolicznościach wszelkie tego typu doniesienia pozostają w sferze plotek aż do momentu premiery danego urządzenia.

Tym bardziej może dziwić podejście Samsunga, który za pośrednictwem koreańskich mediów już teraz zdradził, że jego przyszłe modele otrzymają czytnik na kształt tego zaimplementowanego w smartfonie Vivo. Dowiedzieliśmy się też, że we wdrożeniu nowego rozwiązania Koreańczykom pomoże Qualcomm ze swoją przeprojektowaną technologią ultrasoniczną nazwaną Snapdragon Sense ID. Oznacza to, że jeden z największych producentów elektroniki użytkowej zdradził prawdopodobnie najważniejszą nowość w swoim flagowym smartfonie na wiele miesięcy przed jego rynkowym debiutem. Przypominam, że premiera Galaxy S10 jest spodziewana w styczniu przyszłego roku.

Zdaniem zdumionych analityków powód takiego stanu rzeczy może być tylko jeden. Zapatrzony do tej pory w Apple Samsung poczuł w końcu na swoich plecach gorący oddech chińskich oponentów. Całkiem możliwe, że to „przebudzenie” giganta przyspieszy premierę nowej generacji smartfonów i S10 zobaczymy jeszcze w tym roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Snapdragon 855 ma być (autor: Mario1978 | data: 4/06/18 | godz.: 11:47)
  produkowany przez TSMC w ich 7nm według pierwszych zapowiedzi.Wniosek jest taki ,że nowy Samsung S10 pojawi się w tej wersji pierwszy na rynek amerykański i chiński zaś na EXYNOS nowego trzeba będzie jeszcze poczekać.Nie zdziwię się ,że nowe iPhone z SOC A12 będą miały premierę we wrześniu oraz Huawei Mate 20Pro także ze swoim SOC KIRIN 980.Jeżeli chodzi o możliwości te z pod szyldu Chińskiej firmy wydaje się być jeszcze bardziej innowacyjny z większymi możliwościami.
  Domyślam się ,że w styczniu 2019 roku może mieć premierę wersja Samsung S10 na rynek europejski z EXYNOS na pokładzie w ich własnej litografii 7nm EUV.
  Będę pod wrażeniem gdy okaże się ,że wdrażanie nowych litografii gdzie następna w kolejce (i nie chodzi mi o pośrednie pośrednich ligorafii) o oznaczeniu 5nm może mieć premierę w urządzenie już pod koniec 2019roku.Według najnowszej rozpiski Samsung będzie prowadzał nawet przejściowe litografie i może mu to zajmować 5-6miesięcy czasu.
  Na początku firma ta planowała wydać 5nm w 2020roku ale widocznie znają już swoje możliwości i mogą ją wprowadzić nawet kilka miesięcy prędzej.
  Jeżeli TSMC wprowadzi EUV do swoich 7nm dopiero w połowie 2019roku to będzie pół roku z tyłu za Samsungiem więc ,żeby wprowadzić 5nm w 2020roku będą musieli ładnie cisnąć.
  Czyżby kolejny kontrakt na 5nm zgarnął Samsung w całości a jeszcze się może okazać ,że stany przejściowe swoje zarobią tak jak ich "6nm".


 2. Chętnie (autor: ligand17 | data: 4/06/18 | godz.: 12:16)
  zapłacę za niego swoimi wirtualnymi dolarami :-)

 3. @temat (autor: Mariosti | data: 4/06/18 | godz.: 12:33)
  Co jest wirtualnego w tym czytniku?

 4. Ta sama sytuacja (autor: Wedelek | data: 4/06/18 | godz.: 13:06)
  Co w bezramkowych smartfonach

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.