Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Poniedziałek 4 czerwca 2018 
    

WWDC 2018 w pigułce


Autor: Wedelek | źródło: Apple | 21:14
Podczas tegorocznego WWDC Apple pokazało najważniejsze zmiany w nadchodzącym iOS12. Nowa wersja mobilnego systemu ma być lżejsza i szybsza niż poprzedniczki, lepiej radzić sobie z AR oraz być sprzęgnięta mocniej z jeszcze doskonalszą Siri. Poprawiono działanie szeregu funkcji, jak Nie Przeszkadzać, wprowadzono grupowanie powiadomień, limitowanie korzystania z aplikacji powiązanej z systemem statystyk oraz rozbudowano system kontroli rodzicielskiej. Zmian doczekały się aplikacje systemowe: Zdjęcia, Giełda, Books, notatki głosowe (integracja z iCloud), Wiadomości, FaceTime (grupowe konferencje, integracja z Wiadomościami) oraz News.

Z iOS 12 Car Play wreszcie radzi sobie z nawigacjami firm trzecich, a emoji mogą odwzorować ruch języka. Można też stworzyć własne emoji.

Modyfikacji doczekał się też watchOS w którym poprawiono przede wszystkim funkcje powiązane z mierzeniem aktywności fizycznej wprowadzając między innymi tzw. wyzwania oraz łącznością – funkcja walkie talkie. Wszystko to okraszone grupowanymi powiadomieniami, lepszą integracją z Siri oraz aplikacjami firm trzecich.

Kolejne nowości dotyczyły tvOS, który doczekał się nie tylko wsparcia dla 4K ale też HDR i Dolby ATMOS. Dużą część poświęcono rozwojowi oferty i współpracy z innymi podmiotami z branży wideo.

Na deser pozostawiono zmiany poczynione w macOS Mojave. Pierwsza, to nowa skórka systemu – Dark Mode połączona z automatyczną tapetą. Dużo ciekawsza i bardziej przydatna jest natomiast możliwość automatycznego grupowania elementów na pulpicie. Poprawek doczekał się również Finder. Systemowa wyszukiwarka ma nowy system prezentacji treści i pozwala na podgląd kluczowych danych oraz dokonywanie szybkich akcji, które można notabene modyfikować wedle uznania. Wzorem Microsoftu Apple wprowadziło też nowe narzędzie do wykonywania i modyfikacji zrzutów ekranu oraz po raz kolejny poprawiono funkcję Continuity. Mac może się jeszcze lepiej dogadywać z produktami mobilnymi. Pojawiły się nawet nowe aplikacje wprost z iOS. Mojave to też nowe funkcje bezpieczeństwa i zarządzania hasłami oraz udoskonalona przeglądarka Safari, która może wyłączyć domyślnie elementy śledzące użytkownika. W program wbudowano mechanizm przeciwdziałający rozpoznawania użytkownika po tzw. odciskach (charakterystyka pracy baterii czy GPU). Przemodelowano ponadto sklep z aplikacjami, w którym mają się pojawić między innymi Lightroom oraz Office 365.

Następny segmenty został poświęcony zmianom w Metal, jak dodanie wsparcia dla zewnętrznych kart graficznych (eGPU) oraz nowym narzędziom dla osób zainteresowanych maszynowym uczeniem – CreateML i CoreML. Na koniec prowadzący zapowiedział wprowadzenie do MacOS obsługi UIKit co ma pozwolić na łatwe tworzenie aplikacji działających świetnie na iOS i MacOS. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.