Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 8 czerwca 2018 
    

Intel Tiger Rapids, koncept PC z dwoma ekranami


Autor: Wedelek | źródło: Hexus | 06:01
(1)
Jednym z ciekawszych konceptów pokazanych na tegorocznych targach Computex był Intel Tiger Rapids. Pod tą nazwą kryje się niewielki komputer klasy PC z Windows 10 wyposażony w dwa 7,9-calowe ekrany dotykowe. Pierwszy to standardowy, kolorowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1080p, a drugi to tzw. e-papier (eInk). Oba wyświetlacze są ze sobą połączone zawiasami imitującymi bok skoroszytu. Wrażenie obcowania z zeszytem potęguje zresztą dołączany rysik, który wymiarami i kształtem przywodzi na myśl tradycyjny długopis.

Sercem tego niewielkiego PCta jest procesor z serii Kaby Lake Y połączony ze standardową pamięcią RAM, dyskiem SSD, WiFi i baterią o pojemności 12WHr, która pozwoli na 7-15 godzin pracy. Całość jest przy tym bardzo cienka – rozłożony PC ma grubość około 4,85mm grubości.

Niestety nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Tiger Rapids trafi do sprzedaży. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Potem się człowiek zastanawia... (autor: daver | data: 8/06/18 | godz.: 22:20)
    gdzie wsiąkają te miliardy na R&D. Uczyłyby się, barany, na błędach innych. MS wtopił z podobnym projektem ~10 lat temu. Nie bez powodu.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.