Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 8 czerwca 2018 
    

Śledztwo przeciw Google na finiszu, kara może wynieść nawet $11 miliardów


Autor: Wedelek | źródło: The Verge | 06:14
(2)
Financial Times informuje, że Komisja Europejska jest już na ostatniej prostej w postępowaniu antymonopolowym wytoczonym przeciwko Google. Przedmiotem śledztwa są praktyki tej firmy stosowane w roku 2016 przeciwko producentom telefonów z systemem Android. Władze Unii Europejskiej twierdzą, że Google celowo łamał prawo osłabiając konkurencję poprzez wymuszanie na partnerach instalacji przeglądarki Chrome i ustawiania domyślnego silnika wyszukiwania na Google. W razie odmowy partnerzy nie mogli instalować usług Google na swoich urządzeniach tracąc tym samym chociażby dostęp do sklepu Play.

Zdaniem Financial Times pewnym jest, że UE ukarze Google wysoką grzywną finansową, ale nikt nie wie w jakiej wysokości. Teoretycznie może to być aż 10% przychodów całej grupy Alphabet za rok poprzedni, czyli ponad 11 miliardów dolarów. Co prawda nikt nie spodziewa się tak wysokiej kwoty, ale i tak Google czeka bolesna nauczka. Dodatkowo na samej karze finansowej się nie skończy i producent będzie zmuszony zmienić swoją politykę względem partnerów, co może wpłynąć na cały rynek.

Swego czasu identyczne problemy z Komisją Europejską miała firma Microsoft, która ostatecznie została zmuszona do wyświetlania w Internet Explorerze linków do pobrania alternatywnych przeglądarek, co wyraźnie pomogło konkurencji w postaci takich podmiotów jak Opera, Mozilla oraz Google właśnie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Co zrobi UE? (autor: Kenjiro | data: 8/06/18 | godz.: 08:14)
  UkaŻe? Wedelek, proszę, wróć i popraw ;-).

  A w kwestii meritum, to się Google należy, "don't be evil" zniknęło i zaczęły się kombinacje...


 2. Dobrze było. (autor: luzak | data: 8/06/18 | godz.: 12:21)
  Ukazać to się Cię Kenjiro powinien duch słownika języka polskiego.
  Ukarze, bo od karania.
  Ukaże, od ukazywania.
  Komisja raczej będzie karać, a nie ukazywać.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.