Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 8 czerwca 2018 
    

Nvidia i Asus prezentują 65-calowy monitor 4K


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 18:57
(4)
Podczas tegorocznych targów Computex największe firmy z branży IT pokazały światu całą masę ciekawych produktów oraz konceptów. Wśród nich był też Asus ROG SHIFT PG65, 65-calowy monitor o natywnej rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli). Wykorzystana matryca charakteryzuje się niskim czasem reakcji, dobrym odwzorowaniem kolorów (prawdopodobnie 100% pokrycie palety DCI-P3), odświeżaniem 120Hz oraz wsparciem dla technologii HDR. Opisywany monitor ma też wbudowany moduł Nvidia G-Sync oraz podzespoły i oprogramowanie pochodzące z Set-topa Nvidia Shield.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Smutne... (autor: pwil2 | data: 8/06/18 | godz.: 19:13)
  jak nVidia musi się starać, by zaprezentować Gsync w TV ;-)

 2. smutne (autor: pawel1207 | data: 9/06/18 | godz.: 02:01)
  ja rtam cieezzwe sie ze takie konstrukcje powstaja wiesz jak cierzko jest znalezc monitor/tv o takim rozmiarze z malym imput lagiem wzglednie szybka matryca ja tam sie ciesze ze takie konstrukcje powstaja 3x 27 to nie to samo co jedna spora powierzchnia mam nadzieje ze beda matowe bez tej oczojebnej szklanej wstawki dzialajacej jak lustro
  ..


 3. Smutne jest to (autor: pawel1207 | data: 9/06/18 | godz.: 02:04)
  ze Amd nie inwestuje w gaming tylko w gornikow :D


 4. Jedno trzeba przyznać (autor: Mario1978 | data: 9/06/18 | godz.: 19:55)
  taki monitor mieć w domu można grać przynajmniej dwa i pół metra od ekranu.Wszystko w jednym jeżeli spełnią się oczekiwania wobec odwzorowania kolorów na poziomie 100% DCI-P3.
  Tak po za tym AMD nie musi inwestować w graczy teraz i zresztą mają otwarte standardy ale rynek pokazuje ,że ich architektura w grach jest olewana więc nie warto wypuszczać na rynek PC odświeżonych wersji bo nie ma sensu.
  Najpierw liczy się ten rynek gdzie ich karty spełniają swoje możliwości dlatego musicie polegać na Nvidia.
  Jednak ogólna zarys rynku GPU zmieni się znacznie po premierze nowych technologi typu "Ray Tracing".Jeżeli CPU będzie zaangażowane także w te dodatkowe obliczenia choć w małym stopniu dlatego ,że w tej chwili wielowątkowość leży w grach i kwiczy to tylko po myśli AMD.
  To samo z GPU będzie się liczyła całkowita moc obliczeniowa a nie efektywność jej wykorzystania.Bo albo ta moc jest lub jej nie ma.
  W przyszłym roku mogą być dziwne zachowania w grach jak pojawi się "Ray Tracing" ponieważ może się okazać ,że Geforce może mieć wyższy FPS w grach ale nie uruchomisz na nim RT a u AMD uruchomienie RT nie spowoduje spadku wydajności ponieważ Red Team zawsze miał wyższe TF od Nvidia tylko do tej pory był problem z efektywnym wykorzystaniem tej mocy.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.