Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 14 czerwca 2018 
    

AMD: Navi nie skorzysta z budowy MCM


Autor: Zbyszek | źródło: PCGamesN | 12:59
(3)
Od pewnego czasu w sieci pojawiały się spekulacje dotyczące kolejnej generacji kart graficznych Radeon o nazwie Navi. Według tych spekulacji, począwszy od serii Navi firma AMD miała odejść od budowy jednego dużgo układu krzemowego na rzecz stosowania mniejszych rdzeni, w razie potrzeby połączonych ze sobą w ramach rozwiąznia MCM (Multi-Chip-Module) - podobnie jak to ma miejsce w procesorach EPYC i Ryzen Threadripper. Wygląda jednak na to, że jest na to jeszcze zbyt wcześnie. Serwis PCGamesN w wywiadzie z Davidem Wangiem z Radeon Technologies Group zdołał u stalić, że karty z architekturą Navi będą budowane w tradycyjny sposób, z wykorzystaniem monolitycznych układów scalonych o różnej wielkości.

Przedstawiciel AMD stwierdził, że połączenie ze sobą kilku rdzeni graficznych powoduje znacznie więcej komplikacji, niż w przypadku CPU, i tak naprawdę karta o takiej budowie zachowywałaby się w grach tak jak 2, 3 lub 4 karty połączone w CorssFire. Jak dodał, dopóki nie zostanie znaleziony sposób na to jak sprawić, aby moduł MCM z kilkoma mniejszymi układami GPU był widziany przez gry jako jeden większy rdzeń krzemowy, takie rozwiązanie nie ma sensu i nie będzie stosowane.

Jednocześnie David Wang dodał, że ograniczeniem jest na ten moment oprogramowanie, bo pod względem technicznym AMD jest w pełni gotowe i posiada odpowiednie rozwiązania, aby stworzyć karty graficzne korzystające z techniki MCM (Multi-Chip-Module).

Należy jednak dodać, że wypowiedź pracownika AMD dotyczy wyłącznie kart Radeon RX dedykowanych dla graczy. W przypadku akcelelatorów z architekturą Navi przeznaczonych dla serwerów oraz do wykonywania złożonych obliczeń, skorzystanie z budowy MCM nie jest wykluczone.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. nie będzie rewolucji i stania obok nVidii jak równy z równym (autor: Qjanusz | data: 14/06/18 | godz.: 13:49)
    jeszcze nie ten czas...


  2. k....a (autor: pawel1207 | data: 19/06/18 | godz.: 01:59)
    bo to jest crossfire to co sobie wymyslili to nie jest modlularny chip to po prostu pospinane prostrze uklady widac ze raczej nie maja pomyslu na naowa architektore albo jest w powijakach to kombinuja jak dociagnac na cEgEnie :D plus calej takiej systuacji jest taki ze przynajmniej w koncu zaczna pracowac nad crossfire mocniej niz kiedykolwiek :D w kartach dla seerwerow liczy sie glownie pref/watt nie ma tu znaczenia zadnego czy to jest monolit czy nie :D to amdek o tym nie wiedzial ..ze takie idiotyzmy opowiada :D przecierz to ylo wiadomo przed etapem projektowania czyli nadal bezmozgie dupowlazy na managerskich :D stanowiskach rzadza w dziale graficznym amd ..

  3. . (autor: patsm00re18 | data: 1/03/19 | godz.: 12:51)
    .

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.