Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 20 czerwca 2018 
    

MIPS po raz kolejny zmienia właściciela


Autor: Wedelek | źródło: AnandTech | 06:11
Decyzja Apple o stworzeniu własnego GPU i porzuceniu produktów Imagination Technologies zatrząsała rynkiem zmuszając producenta PowerVR do działania. Zapadła decyzja o podziale firmy i sprzedaży działów niezwiązanych z rozwojem IGP, w konsekwencji czego dział odpowiedzialny za MIPS trafił w ręce Tallwood Venture Capital, a sam Imagination Technologies stał się własnością Canyon Bridge. Zarząd Tallwooda zdecydował, że oprócz kilku patentów nie potrzebuje MIPSa i po raz kolejny odsprzedał go innej firmie. Tym razem jest to Wave Computing.

Jest to założona w 2010 roku firma z doliny krzemowej działająca jako startup i skupiająca się na rozwoju technologii związanych ze sztuczną inteligencją. Co ważne Wave Computing zależy na rozwoju architektury MIPS, a nie tylko na patentach. Już wcześniej firma ta korzystała ze wspomnianej mikroarchitektury i planowała jej dalsze wykorzystanie w przyszłych produktach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.