Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 2 lipca 2018 
    

Foxconn wybuduje w USA nową fabrykę


Autor: Wedelek | 05:48
Donald Trump za pośrednictwem Twittera poinformował o zawarciu umowy z Foxconnem na mocy, której chiński producent wybuduje na terenie USA swoją fabrykę sprzętu elektronicznego. Mają być w niej wytwarzane wyświetlacze, które trafią między innymi do urządzeń obecnych partnerów Foxconna, np. do firmy Apple. Na początek będą to standardowe ekrany LCD, ale biorąc pod uwagę fakt, że większość producentów coraz częściej spogląda w kierunku OLEDów można się spodziewać szybkiego poszerzenia portfolio produktów.

Nowe budynki zostaną zlokalizowane w stanie Wisconsin dając pracę 15 tysiącom osób. Koszt budowy to 10 miliardów dolarów, przy czym Foxconn może liczyć na pomoc rządu USA, który przekaże chińskiemu producentowi pomoc wyrażoną na trzy różne sposoby. Inwestor dostanie 2,85 miliarda dolarów ulg w podatku dochodowym, 150 milionów dolarów zwolnień z podatku od sprzedaży oraz 764 miliony dolarów w postaci innych zachęt.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.