Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 2 lipca 2018 
    

Przystawka do TV SMART i nie tylko


Autor: materiały partnera | 05:50
(4)
Choć telewizory Smart TV są aktualnie dość popularne, to nie wszystkich stać na ich zakup. Nie jest to jednak konieczne, bowiem rynek oferuje dobre i tanie rozwiązanie, które pozwala cieszyć się możliwościami Smart TV w zwykłym telewizorze. Jest nim tak zwana przystawka, czyli Smart TV Box.
Czym jest przystawka do Smart TV? 


TV Box to małe urządzenie, które za pomocą złącza HDMI łączy się z telewizorem i zamienia go w Smart TV. Jest to mini komputer wyposażony w system Android. Mówiąc prościej, to urządzenie pozwalające na korzystanie z systemu Android na dużym ekranie oraz przeglądanie stron WWW. Pozwala ono na przykład na wypożyczanie filmów, rozmawianie przez Skype czy oglądanie filmów na serwisach streamingowych typu Netflix czy Showmax. Dużym plusem jest także możliwość odtwarzania filmów w rozdzielczości 4K, czyli czterokrotnie większej niż Full HD. Decydując się na zakup tego urządzenia, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest oczywiście procesor. Aby TV Box działał sprawnie i wydajnie procesor powinien być przynajmniej dwurdzeniowy. Od jego wydajności zależy także układ graficzny. Ten jednak potrzebny jest tylko w przypadku korzystania z wymagających, mobilnych gier. Kolejną ważną rzeczą jest pamięć RAM. Ponieważ system Android nie jest najlepiej zoptymalizowanym system operacyjnym, aby nic nie zakłócało jego działania pamięć RAM powinna mieć minimum 1 GB. Nie bez znaczenia pozostaje także pamięć flash, która służy do przechowywania instalowanych aplikacji. Natomiast miejscem, na którym możliwe jest zapisanie filmów, muzyki i innych potrzebnych plików, jest dysk twardy. Jego wielkość zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika, jednak nie powinna być mniejsza niż 250 GB, chyba, że Box umożliwia podpięcie zewnętrznego nośnika pamięci, np. pamięci USB. Który TV Box wybrać? 


Oczywiście rynek elektroniczny oferuje ogromne ilości sprzętu, co zdecydowanie utrudnia wybór. Poza wymienionymi wcześniej parametrami należy zwrócić uwagę także na cenę. Nie zawsze droższy sprzęt będzie lepszy. Świetnym wyborem może okazać się oferowany przez sklep www.sklep.ferguson.pl FBOX ATV. To nowoczesne urządzenie, które jest nie tylko funkcjonalne i wydajne, ale także solidnie i elegancko wykonane. Estetyczny wygląd to nie jedyna zaleta tego urządzenia. Zacznijmy od jednej z najistotniejszych rzeczy – cena. FBOX ATV kosztuje zaledwie 329 zł, a oferuje funkcje i podzespoły, które można odnaleźć w modelach o wiele droższych. FBOX ATV pozwala bowiem na oglądanie filmów w rozdzielczości 4K, a dodatkowo umożliwia podłączenie do amplitunera przez łącze optyczne SPDIF, by cieszyć się wielokanałowym dźwiękiem 9.1. Co więcej, FBOX ATV wspiera obsługę dźwięku Dolby Atmos Passthrough oraz zapewnia pełne wsparcie dla technologii VR.  Dzięki obsłudze dwóch zakresów działania sieci Wi-Fi oglądanie filmów online w najwyższej jakości nie będzie już problemem w domowej sieci. Najważniejsze jest jednak to, co znajduje się w środku – czterordzeniowy superwydajny procesor HiSilicon i szybka pamięć RAM 2 GB DDR4 zoptymalizowane pod kątem obsługi multimediów. Dzięki tym parametrom urządzenie działa sprawnie i nie zawiesza się. Dostęp do Google Play pozwala na korzystanie ze wszystkich aplikacji dostępnych na Androida TV, a obsługa serwisów typu Netflix, Player+, IPLA czy Showmax umożliwia oglądanie najnowszych produkcji w najwyższej możliwej jakości. FBOX ATV zmienia więc zwykły telewizor nie tylko w wysokiej jakości kino domowe, ale także w domowe centrum rozrywki. Dodatkowym atutem jest aplikacja PLEX, która organizuje wszystkie pliki, muzykę i filmy i pozwala na dostęp do nich na każdym innym urządzeniu. Czy warto kupić TV Box? 


Jeżeli w najbliższym czasie nie planujecie wymiany swojego telewizora na nowszy Smart TV, to TV Box jest idealną alternatywą. Co najistotniejsze – zdecydowanie tańszą. Dzięki temu małemu urządzeniu każdy zwykły odbiornik telewizyjny staje się wyśmienitą rozrywką, a my nie jesteśmy skazani na oglądanie tego, co aktualnie emitowane jest na telewizyjnych kanałach. 


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Great (autor: galken | data: 2/07/18 | godz.: 09:54)
  I shared your post with my entire team. Many thanks, added much value.


 2. A czy już jest dostępny pełen Android na tego ATV? (autor: Kenjiro | data: 2/07/18 | godz.: 11:03)
  Bo z recenzji na różnych stronach wynika, że brak pełnego Androida (jest wersja TV, czyli uboższy kuzyn) znacząco ogranicza możliwości.

 3. Android TV (autor: ghost12 | data: 2/07/18 | godz.: 21:26)
  To nie jest "ubogi krewny" androida, ale coś dedykowanego pod TV i pod tym względem bije zwykłego andka na głowę. Są tysiące boxów na androidzie, a na androidzie TV chyba z 6 będzie realnie. Aplikacji jest mniej ze względu na podejście niektórych firm do sposobów rozpowszechniana swoich produktów, ale takie podejście ma krótkie nogi o czym HBO zapewne już niedługo się o tym boleśnie przekona.

 4. Android (autor: MacLeod | data: 2/07/18 | godz.: 23:57)
  RZYG. p/

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.