Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 5 lipca 2018 
    

Micron z zakazem sprzedaży w Chinach


Autor: Wedelek | źródło: EE Times | 05:45
(12)
Chiński sąd zakazał amerykańskiemu Micronowi sprzedaży w Kraju Środka pamięci typu NAND Flash oraz DRAM, a także zbudowanych w oparciu o nie produktów. W sumie chodzi o 26 różnych modeli. Ogłoszony wyrok to pokłosie sporu z tajwańską firmą United Microelectronics Corp (UMC), która zarzuciła swemu konkurentowi łamanie należących do niej patentów. Co ciekawe wcześnie to Micron oskarżał UMC o kradzież informacji handlowych wskazując, że nieuczciwe praktyki pozwoliły chińczykom na szybki rozwój w tej gałęzi przemysłu. Dla producenta z Idaho decyzja chińskiego sądu jest niezwykle bolesna.

Zwłaszcza, że niemal połowa przychodów generowana jest ze sprzedaży układów scalonych na terytorium Chin. Nieoficjalnie mówi się, że na niekorzyść Microna mogła zadziałać między innymi obecna sytuacja polityczna i wojna handlowa jak prowadzi obecna administracja USA.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Zmierzamy zdecydowanymi krokami w kierunku III Wojny Światowej (autor: Micky | data: 5/07/18 | godz.: 06:38)
  A my nie mamy nawet KBKSów.

 2. @1. (autor: Kenjiro | data: 5/07/18 | godz.: 08:39)
  Nawet jakby każdy miał AK-47 w domu, to już widzę jakby wszyscy bronili aktywnie ojczyzny. Większość ludzi jeszcze z uśmiechem by oddawała broń najeźdźcom, tylko by mieć święty spokój. Nie jesteśmy Szwajcarią i nie mamy (obywatele) ani mentalności, ani tym bardziej umiejętności obronnych.

  A ta "wojna handlowa" robi się coraz bardziej śmieszna, a Trumpowi zapewne szczęka opadła, jak zobaczył efekt swojego machania szabelką.


 3. Kenjiro, ja Cię mogę nawet zagwarantować, że życia nie oddam za to parszywe .. (autor: Micky | data: 5/07/18 | godz.: 09:14)
  .. państwo. Za rodzinę owszem.

 4. 1-- (autor: Mario1978 | data: 5/07/18 | godz.: 10:36)
  powiedz mi po co Polsce cokolwiek bo nawet jak wydamy więcej kasy na wojsko to wszystko co używamy mogło się sprawdzić 40lat temu.Liczy się technologia oraz wielkie umysły , które ją wynajdują obecnie przy pomocy układów AI na przykład.
  Wydawanie kasy na wojsko Polskie to strata pieniędzy bo jak ktoś chciałby byśmy byli Chińczykami z Polską krwią to tak by się stało i tyle.
  To co piszesz to co innego.Trump zaczął od pewnej firmy na "Z" , która pochodzi z Chin i nie może sprzedawać swoich smartfonów na ich rynku więc w końcu mamy odpowiedź na politykę prezydenta USA.Obecnie jeżeli chodzi o technologię i jej wynajdywanie idzie ona w zgodzie z litografią produkcji.Więc Chiny i Korea Południowa zacznie przodować totalnie od 2019roku.
  Samsung na przykład według ich mapy drogowej nie patrzy na koszty wdrażania nowych litografii , które muszą się zwrócić za nim wprowadzi kolejną tylko już teraz daje sygnał przez produkcję , nie których podzespołów jak na przykład pamięć HBM2 gdyż wie jakie inwestycje są dla niego obecnie najbardziej opłacalne i zwiększone zarobki przybędą w momencie aktywności dwóch fabryk z litografią 7nm EUV gdzie druga ma zacząć działać od połowy 2019roku.
  Polska niestety nie inwestuje w swoich inżynierów , którzy wiedzą mają także wystarczającą więc nie dziwota ,że takie osoby uciekają za granicę a ostatnio co raz więcej do Chin i Korei Południowej.


 5. Mario (autor: Marek1981 | data: 5/07/18 | godz.: 11:40)
  "powiedz mi po co Polsce cokolwiek bo nawet jak wydamy więcej kasy na wojsko to wszystko co używamy mogło się sprawdzić 40lat temu." i tu się akurat mylisz. Pokazały to symulacje że w tym momencie zajęcie naszego kraju to max 2dni, jedynie partyzantka ma szanse bytu (np Afganistan). Może nasi szukają alternatywnej broni ale tego nie ogłoszą światu.

 6. @Micky zastanów się gdzie mieszkasz i po co (autor: yorg5 | data: 5/07/18 | godz.: 12:15)
  i nie pluj do mojego ogródka

 7. Mario, a na czym jak nie na technice wojskowej chcesz szkolić ... (autor: Micky | data: 5/07/18 | godz.: 12:49)
  ... inżynierów?

  Nie chcesz mieć wojska a chcesz mieć Polskę, jak? Podaj metodę.


 8. @.... (autor: Saturn64 | data: 5/07/18 | godz.: 13:29)
  Już wiele razy to przerabialiśmy. Kłócimy się gdy mamy własne państwo i zrównujemy i porównujemy je do zwykłego rynsztoka. Ale gdy tego państwa nie będzie zacznie się tęsknota i żal. Bo nowy władca tej ziemi będzie wymagał siła swoich rozwiązań i już na nic wpływu nie będzie. Dlatego wielu straciło życie by odzyskać ta wolność ..... i koło się zamyka. Ludzie zapomnieli, że pod butem innych może być gorzej niż teraz, bo zawsze będziemy traktowani jak margines obywateli drugiej kategorii.

 9. ... (autor: krzysiozboj | data: 5/07/18 | godz.: 14:53)
  @Saturn64
  Dokładnie. Ileś razy już przerabialiśmy i ciągle to samo.

  @...
  Co do samego uzbrojenia - nie jesteśmy w stanie nawiązać rywalizacji z potęgami. Powiedzmy, że nam zagraża Rosja, przecież nawet zwiększając wydatki an armię 5-krotnie, nie nawiążemy z Rosją rywalizacji. Jakimś rozwiązaniem są wzorce Szwajcarii czy Skandynawów, gdzie w kazdym domu jak nie snajper, to przynajmniej facet doskonale obeznany z bronią. To może nie tyle zwiększa szanse w starciu armii, ale coś takiego każe zastanowić się nad sensem podbijania danego kraju. Tu swego rodzaju ciekawostka - Polaków na dobra sprawę rozbroili zaborcy i już nie pozwolono na powrót broni do domów. PRL też swego rodzaju zaborem był.

  Inną sprawą jest natomiast to, że własny przemysł zbrojeniowy i wlasne ośrodki badawcze, to też masa patentów, które można wykorzystać w cywilu. Pytanie tylko czy my potrafimy to robić z sensem, a później jeszcze bronic własnych rozwiązań przed kradzieżą.


 10. Jak to miki (autor: MacLeod | data: 5/07/18 | godz.: 15:21)
  Przeciez Twoj idol Antonio psychol mial taka armie zrobic... Helikoptery kupic... Na razie to mamy wojne domowa dzieki tym kutachom z (tfu)pisu. Divide et impera jednak wyszlo im znakomicie, trzeba przyznac.

 11. Historia Polski pokazuje ze... (autor: gantrithor | data: 5/07/18 | godz.: 17:04)
  polacy dopiero sprawdzaja sie w walce pokoj nam nie sluzy , jak mamy pokoj to walczymy miedzy soba jak w usa bron i strzelanie to sport narodowy tak u nas walka i szukanie wrogow to sport narodowy ale chyba tak nas anuczyla historia i wieloletnie doswiadczenia.

  Chcial bym a by w polsce byl powszechny dostep do broni ale nasze spoleczenstwo najpierw by zaczelo strzelac do siebie...


 12. Na takim graniu najwięcej (autor: Bjaku | data: 6/07/18 | godz.: 16:58)
  straci USA bo niestety ale oni już rozwoju nie pchają do przodu.
  Co innego jakby ten kraj był dalej innowatorem i kierował rozwojem rynku ale niestety już tak nie jest odkąd Intel stracił pozycję lidera na rynku układów scalonych.
  Cały czas się zastanawiam czy rzeczywiście ludzie z największymi umysłami na świecie pracują teraz w Korei Południowej , Chinach , Japonii i Tajwanie bo w USA po prostu nie widać postępu i tylko AMD jakoś próbuje się bronić przez kooperacje.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.