Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 10 lipca 2018 
    

ASRock: harmonogram kart graficznych do lutego


Autor: Zbyszek | źródło: VideoCardz | 13:37
(6)
Podczas wydarzenia XFastest Network w Taipei na Tajwanie firma ASRock zaprezentowała plan wydawniczy swoich kart graficznych z układami graficznymi Radeon. Wynikia z niego, że w okresie do lutego przyszłego roku producent nie wprowadzi na rynek żadnych nowych modeli kart graficznych. Oczywiście plany producenta nie muszą być tożsame z planem wydawniczym AMD, jednak biorąc pod uwagę że producenci kart graficznych zwykle bardzo chętnie i szybko wprowadzają do sprzedaży nowe generacje akceleratorów, może to oznaczać, że prawdopodobieństwo rynkowego debiutu serii RX 600 przed marcem przyszłego roku jest bardzo małe.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. 7nm (autor: pwil2 | data: 10/07/18 | godz.: 23:00)
  Nie opłaci się już wprowadzać nowych GPU w starym procesie.

 2. Dzeki Czan musial im niezle posmarowac (autor: MacLeod | data: 11/07/18 | godz.: 00:27)
  Ale niestety te karty nie nadaja sie do niczego :)

 3. Czyli (autor: Marian30pl | data: 11/07/18 | godz.: 07:00)
  do lutego nie będzie nowych kart od AMD ?! Lepszej reklamy zielonym nie mogli zrobić.

 4. ... (autor: sid67 | data: 11/07/18 | godz.: 10:59)
  nędza z kartami teraz: nVidia szaleje z cenami i wstrzymuje nową serię, Vega 56 za zapowiadane 399$ to widmo, a seria RX to kotlet :(
  Dobrze, ze GTX970 jeszcze jakoś daje radę, ale jakbym musiał zmienić to w sumie nie wiem na co.


 5. @MacLeod (autor: Qjanusz | data: 11/07/18 | godz.: 11:46)
  akurat na tych kartach obłowił sie każdy producent, który oferował cokolwiek z Radeonów w czasie szału górników.

  Co do tematu możliwości wytworzenia nowych GPU przez AMD, to wiemy że na razie kaplica, niemoc, budowanie zespołu i w ramach jakiejkolwiek działalności wypuszczanie kotletów, tyle że w mniejszym procesie produkcyjnym.

  @sid67
  GTX970 to całkiem dobra karta. Jeżeli nie chcesz zamieniać jej na jakąś przelataną na koparce 1080, to myślę że możesz dalej trzymać ją w kompie.


 6. Firma z pod (autor: Bjaku | data: 11/07/18 | godz.: 15:16)
  Czerwieni ma inne priorytety dlatego wy widzicie tak bo nie potraficie ogarnąć ogrom postępu jaki zachodzi w tej korporacji.
  A.M.D. przygotowuje wszystkie swoje projekty pod nową litografię 7nm , która będzie początkiem ich sukcesu ponieważ to oni będą bronić architektury x86-64.Jak to się rozwinie zobaczymy ale na prawdę szkoda mi tej firmy bo konkurencja w tej chwili jest spora i przyszłość x86 nie wygląda tak ciekawie.Obecnie CPU + GPU od tej firmy może zostać wykorzystane jak należy tylko w konsolach nowej generacji ponieważ oprogramowanie lubi się z Intelem i Nvidia , które o dziwo są na co raz bardziej straconych pozycjach.Zazwyczaj tak jest , że najlepiej wybierać układy pod , które rynek jest optymalizowany ale tutaj zaczynają dochodzić inne przesłanki.
  Jakby Intel i Nvidia nie miały konkurencji z zewnątrz to mogły by sobie trwać w swoim rozwoju ale firmy z innych krajów niż USA mają na to większy wpływ.
  A.M.D. niech robi swoje bo rynek GPU na komputery stacjonarne to nie wszystko i nawet jak będzie patrzeć teraz na to w ten sposób , że firma ta nie stanowi konkurencji dla Nvidia to jest wasze spojrzenie oceniające obecną sytuację na rynku i nic więcej.
  A.M.D. myśli bardziej przyszłościowo i u nich mamy do czynienia z sporą ilością celów na rynku a u Nvidia jest ich tylko kilka bo mają zbyt wąską działalność.
  Intel jedynie może mieć tu coś do powiedzenia ale to za kilka lat bo w tym okresie będzie znajdować się w najtrudniejszym dla siebie momencie z powodu opóźnienia litografii 10nm dla urządzeń wysokowydajnych.
  Za kilka lat zobaczymy czy Huawei i Samsung także nie dołączą ze swoimi układami GPU+AI na rynek wysokowydajny a Koreańczycy dodatkowo ze swoim mocnym CPU opartym na architekturze ARM.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.