Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 12 lipca 2018 
    

Intel przejmuje eASIC Corporation


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 17:44
(5)
Intel poinformował o zakupieniu firmy eASIC Corporation - niewielkiego producenta typu fabless mającego swoją siedzinę w San Jose w stanie Kalifornia, specjalizującego się w projektowaniu programowalnych układów krzemowych typu ASIC i FPGA. eASIC Corporation została założona w 1999 roku i aktualnie poza doliną krzemową posiada swoje centra Badań i Rozwoju także w Ruminii i Malezji. Najbardziej zaawansowanym produktem firmy są obecnie programowalne procesory eASIC Nextreme-3 wytwarzane w 28nm procesie litograficznym przez GlobalFoundires. Intel nawiązał współpracę z eASIC Corporation już w 2015 roku, czego efektem była wspólna praca nad częścią rozwiązań.

Kwota transakcji nie została ujawniona.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

  1. W 2015 rowniez przejeli firme... (autor: g5mark | data: 13/07/18 | godz.: 23:22)
    o bardzo podobnym o ile nie takim samym profilu: Altera, uwazana za jednego z najlepszych producentow ukladow ASIC na swiecie uzywanych w serwerach.
    Nie wiem czy wiecie,o czym pisalem jakis czas temu, ale akcelerator do Amigi 500/500+/600 - Apollo Vampire II,ktory daje kopa 8x szybciej niz Blizzard 060 bazuje na ukladzie ASIC Altera - nalezacego do Intela :)


  2. Jak miło czyta się (autor: Bjaku | data: 15/07/18 | godz.: 14:38)
    komentarze osób ogarniętych w temacie.Nawet można dowiedzieć się czegoś nowego nie korzystając ze źródeł fachowych.
    Intel wie co robi tak jak i jego konkurencja bo nie ulega wątpliwości , że układy ASIC są przyszłością.Nawet FPGA nie ma z tym szans zwłaszcza , że już pierwsze testy w kopaniu kryptowaluty są oszałamiające na korzyść właśnie tego rozwiązania.
    Ja czekam na ruch Samsunga z ich pierwszym układem ASIC dla "kopaczy" a potem kto to wie może po za inżynierami od tej firmy pierwszy ASIC dla konsoli nowej generacji w ich wykonaniu.Same układy w komórkach także mogą zmienić się właśnie korzystając z takich chipów.
    https://uploads.disquscdn.com/...69da898fe90a5.png


  3. @2. (autor: pwil2 | data: 16/07/18 | godz.: 08:36)
    Przecież era ASIC w konsolach już była, ale się skończyła. 10 dedykowanych układów, a jak przychodzi do oprogramowania ich, mało komu się chce skorzystać z pełni możliwości/ograniczeń.

    ASIC dziś się nada do kopania, jutro ani do grania, ani do kopania.


  4. Tako rzecze pwil2... (autor: g5mark | data: 16/07/18 | godz.: 18:20)
    ...Amen

  5. @All (autor: pandy | data: 18/07/18 | godz.: 10:45)
    Ja jednak nieśmiało zauważę ze Altera nie robiła ASIC tylko FPGA - ASIC oznacza ze układ realizuje określoną funkcje w sposób sprzętowy bez możliwości zmiany funkcji ale sam ASIC powstaje z jakby gotowych i standaryzowanych elementów znajdujących się w bibliotece dostawcy ASIC a FPGA ze mamy (re)programowalny hardware - Intel nie potrzebuje technologi ASIC bo sam od dawna oferuje cala gamę SoC z ASP i ASIC na pokładzie.
    Intel próbuje zmonopolizować obszar FPGA co pozwoli mu zaoferować mikroprocesory rodziny x86 z dodatkowymi blokami FPGA które będzie można w trakcie wykonywania kodu dynamicznie reprogramować tak by pewne części kodu były wykonywane sprzętowo.
    Po prostu będzie ładowany binary blob który będzie pełnił funkcje np koprocesora.
    Vampire używa FPGA i tak się składa ze Apollo Team dogadał się z twórcą Vampire i zaproponować tam nowoczesną (oparta na względnie najnowszych trendach designu procesorów) wersje procesora kompatybilnego z rodzina Motorola MC68000 - w tym kontekście można powiedzieć ze wyręczono firmę Motorola (niesiniejąca na tym obszarze) i powstała nowa generacja procesorów rodziny MC68k (ostatni procesor rodziny MC68k to była MC68060 która zatrzymała się w okolicach pierwszego Pentium).
    Dodatkowo Apollo Team dodał tam pewne bloki jak np emulator/rozszerzenie chipsetu Amigi AGA (karta graficzna, dodano wyjście DVI etc).
    ASIC to nie jest FPGA bo ASIC nie ma możliwości re-programowania funkcji.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.