Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 16 lipca 2018 
    

Google znów może mieć kłopoty z UE


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 05:02
(1)
Portugalska firma Aptoide złożyła do Komisji Europejskiej pozew przeciwko Google zarzucając amerykańskiemu gigantowi działania monopolistyczne, których celem jest eliminacja konkurencji na rynku dostawców usług agregujących aplikacje mobilne. Problem pojawił się wraz z implementacją zabezpieczenia Play Protect, które miało wyeliminować trafiające do sklepu firmy Google niebezpieczne aplikacje, takie jak szpiegująca użytkowników latarka, która z jakichś powodów potrzebuje dostępu np. do listy kontaktów.

Rozwiązanie to potraktowało sklep z aplikacjami od Aptoide jako źródło potencjalnych problemów i zablokowało jego funkcjonowanie informując przy tym użytkowników by jak najszybciej usunęli go z telefonu. Warto przy tym dodać, że sam sklep Aptoide budzi spore kontrowersje wśród społeczności Androida i wielu z nich ma o nim złą opinię. Nie wiadomo jednak czy te negatywne głosy dotrą do urzędników i w jaki sposób ustosunkują się oni do złożonego pozwu. Na niekorzyść Google może działać fakt, że obecnie UE prowadzi przeciwko firmie postępowania antymonopolowe w innej sprawie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Co następne? (autor: pwil2 | data: 17/07/18 | godz.: 12:44)
    Agregator SPAMu?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.