Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 16 lipca 2018 
    

MSI wprowadza obsługę Core iX 9000 dla Z370 Gaming M5


Autor: Wedelek | źródło: OC3D | 05:14
(1)
Na stronie wsparcia technicznego MSI pojawił się nowy BIOS w wersji Beta o symbolu 7B58v151, przeznaczony dla płyty głównej Z370 Gaming M5. Opublikowane 13 lipca oprogramowanie wprowadza obsługę nowej generacji procesorów Intela, czyli 14nm układów z rodziny Whiskey Lake, znanych również jako Core iX 9000. Tym samym otrzymujemy oficjalne potwierdzenie, że nadchodząca seria CPU będzie kompatybilna z obecnie sprzedawanymi modelami, co jak powszechnie wiadomo nie zawsze jest normą.

Jeśli chodzi o Core iX 9000, to do tej pory sam Intel zdradził specyfikację kilku modeli, na czele z sześciordzeniowymi Core i5 przyznając przy tym, że nadal są to układy bazujące na rdzeniach Coffee Lake (generacja 8) z kosmetycznymi poprawkami. Tak naprawdę jedyną realną zmianą jaką może przynieść nowa seria to wprowadzenie do średniej półki cenowej ośmiordzeniowego procesora od Intela. Czy tak będzie w istocie przekonamy się już niebawem.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Przepiękny gest, tak się dba o klienta (autor: Sony Vaio VPN | data: 16/07/18 | godz.: 14:08)
    Intel daje za darmo wsparcie dla starszych płyt. U amd co procesor to zmiana chipsetu, bo inczaej coś tam nie działa.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.