Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 16 lipca 2018 
    

IDC i Gartner notują wzrost sprzedaży PCtów


Autor: Wedelek | 05:29
(1)
Dwie największe pracownie analityczne zajmujące się obserwacją rynku komputerów PC, czyli Gartner i IDC informują o wzroście sprzedaży komputerów osobistych w drugim kwartale bieżącego roku. Jest to niezwykle istotna i pozytywna wiadomość. W końcu to pierwszy wzrost notowany od 2012 roku, a więc od sześciu lat! Obie firmy mają jednak nieco odmienną metodologię badań i według Gartnera w ujęciu rocznym wzrost w drugim kwartale wyniósł 1,4%, a IDC twierdzi, że udało się dobić nawet do 2,7%. Przewidywania obu firm są rozbieżne również w kwestii tego kto jest liderem.

Według Gartnera został nim chiński Lenovo, który o włos wyprzedzi HP. IDC z kolei uważa, że to amerykańskie przedsiębiorstwo wysunęło się na prowadzenie zgarniając 23,9% udziałów, a Lenovo zajmie drugą lokatę z wynikiem 22,1%. Analitycy patrzą również z entuzjazmem w przyszłość wróżąc utrzymanie korzystnego trendu w najbliższej przyszłości.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Nic dziwnego. (autor: pwil2 | data: 16/07/18 | godz.: 08:29)
    AMD rozruszało rynek wprowadzając nowoczesne procesory, więc więcej osób uznało, że czas zmienić swojego leciwego 4-rdzeniowca.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.