Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 17 lipca 2018 
    

Synaptics i AMD zawiązują partnerstwo


Autor: Wedelek | źródło: Guru3D | 05:15
(2)
Firmy AMD i Synaptics ogłosiły nawiązanie współpracy, w ramach której mobilne układy APU na bazie rdzenie x86 Zen będą wyposażone w technologię FS7600 Match-in-Sensor (MiS). Zaprezentowane w 2015 roku rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze od często stosowanego podejścia Match-on-Host. Zakłada ono, że sensor biometryczny ma własny, wydzielony mikroprocesor, z użyciem którego dokonywane są wszelkiego rodzaju operacje mające na celu sprawdzenie czy osoba, do której należy odcisk powinna uzyskać dostęp do wrażliwych danych czy nie.

Technologia MiS zakłada ponadto, że czytnik linii papilarnych ma własną, wydzieloną przestrzeń do przechowywania zaszyfrowanych danych, które są sprzętowo izolowane od systemu operacyjnego oraz pozostałych komponentów PC. Tym samym system i działające w nim aplikacje mają dostęp jedynie do wyniku działania, a nie do przetwarzanych danych.

Wsparcie inicjatywy obu firm zadeklarował również Microsoft, który zaimplementuje w Windows 10 odpowiednie mechanizmy korzystające z rozwiązania Synaptics. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. udział AMD rozumiem oznacza, (autor: Qjanusz | data: 17/07/18 | godz.: 08:42)
    że CPU zapewniejąc wsparcie tej technologii, będzie izolował dane odcisków palców od reszty OS i przyjmował wyłącznie wynik, czy tam rezultat do reszty hardware, sensora za pomocą drivera.

    Czyli idąc dalej, Intel CPU rozumiem ze swoją podatnością na Spectre/Meltdown/HT będzie te dane przetwarzał na swoim dziurawym podwórku. Czas najwyższy coś z tym zrobić, bo z jednej strony AMD uzbraja się w bezpieczne przetwarzanie danych biometrycznych, z drugiej strony Apple kupując CPU od Intela do swoich maszyn, uzbraja je w chipy T, mająca m.in. zapewnić bezpieczeństwo, którym procki Intela jeszcze nie dysponuja.


  2. Dalszy ciąg wbijania igieł (autor: Bjaku | data: 17/07/18 | godz.: 15:48)
    w procesory Intela.Oczywiście Akupunktura jest dobra dla zdrowia ale te igły wchodzą głębiej.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.