Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Środa 18 lipca 2018 
    

Samsung prezentuje nowe pamięci RAM LPDDR5


Autor: Wedelek | źródło: Tech Power Up | 05:02
(1)
Portfolio pamięci RAM Samsunga zasiliły nowe moduły typu LPDDR5 o pojemności 8Gb (1GB) wytwarzane w litografii klasy 10nm, a więc od 10nm do 20nm. Nowe kości tego producenta otrzymały szereg usprawnień takich jak podwojenie ilości banków pamięci z ośmiu do szesnastu na komórkę, co w połączeniu z nowym procesem zaowocowało znaczącą poprawą w porównaniu do LPDDR4X. Samsung zachwala, że wydajność wzrosła 1,5x a wskaźnik efektywności energetycznej jest lepszy o 30%.

Nowe pamięci Samsunga zapewniają przepustowość na poziomie 6400Mb/s przy napięciu 1,1V oraz 5500Mb/s po jego zmniejszeniu do 1,05V.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Król jest tylko jeden jak widać (autor: Bjaku | data: 18/07/18 | godz.: 14:31)
    a rynek PC zostanie przy starej technologi bo wątpię , że nawet Samsung jak uruchomi drugą fabrykę w połowie 2019 roku sprostał wymaganiom dwóch rynków.
    Przy takich zamówieniach jakie będą Koreańczycy przyjmować na te pamięci LPDDR5 do na przykład komórek nie będą mieli wolnych linii produkcyjnych na rynek gdzie liczy się najwyższa wydajność do PC.
    Te pamięci mają być 64bit więc przepustowość już osiągnie 51.2GB/s dla pojedynczej kości a co tu mówić jeszcze o obsłudze czterech kanałów.Nie które portale piszą , że rynek PC dostanie DDR5 ze 128 bitową szyną więc to w ogóle będzie wypas.Patrząc na parametry LPDDR5 jakim skokiem jakościowym/wydajnościowym przy zmianie platformy na nową gdy już będą w sprzedaży płyty główne/procesory z obsługą tych pamięci na rynek PC może się to okazać jak nisko napięciowe modele osiągają taką przepustowość.
    Po premierze Samsung S10 ewidentnie rynek PC będzie znacznie z tyłu bo DDR4 nawet nie ma startu do tego.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.