Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 20 lipca 2018 
    

Uwielbiasz gry komputerowe? Możesz zostać ich twórcą!


Autor: materiały partnera | 05:11
(1)
Branża gier komputerowych coraz prężniej się rozwija. I dotyczy to nie tylko rynku amerykańskiego, ale także rodzimego. Sukces polskich gier spowodował, że na terenie całego kraju otwiera się coraz więcej firm zajmujących się tą dziedziną rozrywki. Duże zapotrzebowanie na kolejne produkcje powoduje, że firmy wciąż szukają nowych pracowników. Chcesz rozpocząć pracę w tej branży? Sprawdź, gdzie możesz zdobyć wiedzę z tej dziedziny i jak wygląda sytuacja na rynku pracy w sektorze gier komputerowych.

Na jakich stanowiskach można pracować w branży gier komputerowych?

Ze względu na stały rozwój, w branży komputerowej można rozpocząć karierę na co najmniej kilku stanowiskach. Zazwyczaj pierwszym krokiem jest praca jako tester gier komputerowych, która polega na stałym raportowaniu na temat błędów i defektów każdego aspektu gier oraz sprzętu, który używany jest do grania. W tej dziedzinie poszukiwani są również profesjonalni graficy komputerowi oraz animatorzy, którzy zadbają o szatę graficzną. Branża potrzebuje również scenarzystów zajmujących się dialogami oraz programistów.

Gdzie można zdobyć wiedzę z zakresu projektowania gier komputerowych?

Nie ma pisanej reguły, że osoby pracujące w branży powinny mieć wykształcenie informatyczne. Będą mieć one jednak zdecydowanie łatwiej, jeżeli taki zasób wiedzy posiądą. Gdzie powinien rozpocząć swoją edukację przyszły projektant gier komputerowych? Dobrym rozwiązaniem są technika informatyczne, zwłaszcza takie jak informatyczne technikum w Szczecinie, w którym uczniowie mogą kształcić się na specjalności tworzenie gier komputerowych i zdobywać wiedzę z zakresu projektowania gier i tworzenia ich interfejsów. Wiele uczelni oferuje też podobną specjalność na studiach informatycznych. Kluczem będzie jednak samodoskonalenie. W tak młodej dziedzinie, która dopiero się rozwija, niezbędne jest śledzenie branżowej prasy oraz udział w szkoleniach organizowanych przez praktyków.

Ile zarabia twórca gier komputerowych?

Trudno jednoznacznie określić, ile zarabia twórca gier komputerowych. Zależy to od doświadczenia, zajmowanego stanowiska, kapitału firmy oraz miasta. Niemniej jednak, ze względu na duże zapotrzebowanie, przy stosunkowo niewielkiej liczbie specjalistów z tej dziedziny, można liczyć na atrakcyjne zarobki. Tester gier komputerowych zarabia średnio 3900 zł brutto miesięcznie. Podobną pensję otrzymuje również początkujący grafik (pensja wraz z doświadczeniem wzrasta). W najlepszej sytuacji są programiści – ich zarobki po 5 latach mogą wynieść nawet 9000 zł brutto miesięcznie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Dziękuję Ci (autor: twdobre | data: 7/08/18 | godz.: 08:46)
    Dziękujemy za aktualizację wiadomości. Cieszę się, że mogę to znaleźć tutaj.
    https://www.imgrumweb.com/


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.