Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 1 sierpnia 2018 
    

Wyniki finansowe Apple w ostatnim kwartale - 53 mld. USD przychodu


Autor: Zbyszek | źródło: Apple | 13:45
(4)
Firma Apple opublikowała wyniki finansowe uzyskane w ostatnim kwartale rozrachunkowym, zakończonym w dniu 30 czerwca 2018 roku. Przychody firmy w minionym kwartale wyniosły 53,26 miliarda dolarów - o 17 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Zysk netto wyniósł 11,5 mld. USD, o 32 procent więcej niż przed rokiem (8,7 mld. USD), natomiast zysk netto przeliczany na akcję 2,34 USD, o 40 procent więcej niż przed rokiem. W minionym kwartale firma sprzedała łącznie 41,3 mln. sztuk iPhone (wzrost sprzedaży o 1 procent rok do roku), 11,55 mln iPadów (wzrost o 1 procent), 3,7 mln sztuk komputerów Mac (spadek sprzedaży 13 procent), oraz usługi za 9,6 mld. USD (wzrost o 31 procent).

Sprzedaż wyrażania w liczbie sztuk utrzymała się więc na zbliżonym poziomie do sprzedaży uzyskanej w tym samym kwartale przed rokiem, jednak wzrosły przychody ze sprzedaży produktów i usług. Przychody ze sprzedaży iPhone wzrosły o 20 procent, przychody ze sprzedaży iPadów utrzymały się na tym samym poziomie, a ze sprzedaży komputerów Mac spadły o 13 procent.

Wzrost przychodu i wzrost zysku udało się uzyskać głównie poprzez zwiększenie średniej ceny sprzedaży telefonów iPhone, za który odpowiada wprowadzenie dość drogo wycenianego iPhone X. W efekcie pojawienia się tego modelu średnia cena sprzedaży iPhone wzrosła z wieloletniej średniej wynoszącej około 600 USD, do ponad 724 USD w okresie październik-grudzień 2017, 728 USD w okresie styczeń-marzec 2018 i 724 USD w ostatnim kwartale.

W bieżącym okresie rozliczeniowym który potrwa do końca września, Apple spodziewa się przychodów na poziomie pomiędzy 60 a 62 mld. USD.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. No to czekamy na przyszły rok. (autor: Bjaku | data: 2/08/18 | godz.: 22:28)
  Bo wygląda na to jakby konkurencja w postaci Xiaomi miała wielki apetyt na tego balona , który od dawna nie wnosi już nic innowacyjnego dla rynku i w dodatku wydaje telefony z gorszymi parametrami technicznymi niż konkurencja.
  Jak tak dalej pójdzie to Apple czeka w przyszłym roku kolejny spadek o jedną drabinkę.
  Jednak ludzie zaczynają myśleć i przejrzeli na oczy.
  Dla jednym Premium jest sam system operacyjny , który nie pozwala nam na wiele dla innych parametry techniczne.
  Każdy ma prawo wyboru dlatego pożarcia Apple nie uniknie.


 2. Większość (autor: Remek | data: 2/08/18 | godz.: 23:02)
  to trading + wałki VAT

 3. ad1 (autor: MacLeod | data: 3/08/18 | godz.: 00:24)
  Tak gats popierdol sobie jeszcze ze samsung wnosi same nowosci i opanuje rynek:) Szit sziaomi zasypujacy rynek tonami badziewia, albo szlapcung kopiujacy ile sie da od innych, z powolna stara nakladka.. Do hujweja nie mam nic, ale caly jego EMUi to kopia wygladu IOS...

 4. Niestety (autor: rmarcin | data: 3/08/18 | godz.: 12:32)
  Ale Android nie jest system operacyjnym. Jeśli ploty o dual simie w iphone się potwierdzą to trzeba będzie pomyśleć. Aczkolwiek pewnie dowalą cenę jak za 2 telefony.
  Od czasu śmierci kafli człowiek nie ma wybór między tyfusem, a cholerą:/


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.