Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 1 sierpnia 2018 
    

Nie warto oszczędzać na nowym komputerze - ile kosztuje dobry sprzęt?


Autor: Redakcja | 06:01
(4)
Komputer jest niezbędny do nauki i rozrywki, dlatego warto dbać, by zawsze był sprawny. Jeśli pojawiają się usterki, a sprzęt działa coraz wolniej i bardzo się nagrzewa, warto go zmienić na nowszy. Ten niemały wydatek łatwo można pokryć dzięki pieniądzom z szybkiej pożyczki na raty przez Internet.
Za ile można kupić nowy komputer? Skąd wziąć na to środki?


Trudno sobie wyobrazić życie bez komputera. Stał się jednym z podstawowych narzędzi do załatwiania różnych spraw, rozrywki i nauki. Dlatego ważne jest, by był sprawny i użyteczny. Jeśli stary komputer szwankuje, warto zainteresować się zakupem nowego, lepszego sprzętu.

To, ile kosztuje nowy komputer, zależy od jego parametrów. Komputery nadające się do pracy i do rozrywki to wydatek od około 2000 do 4000 złotych. Tańsze komputery mogą szybko przestać nadążać za wymaganiami, droższe są zwykle przeznaczone dla graczy i osób pracujących na komputerze np. przy tworzeniu grafiki lub video. Sam komputer to nie jedyny wydatek. Należy do niego doliczyć także cenę oprogramowania, np. programu antywirusowego czy programu do obróbki zdjęć. To dodatkowe kilkaset złotych.

Jeśli komputer przestaje nadążać za użytkownikiem lub nagle się zepsuł, zakup nowego jest oczywistością. Co więcej jest to stosunkowo pilny wydatek, nie tylko jeśli używa się komputera do pracy, ale też kiedy korzysta się z bankowości elektronicznej czy używa Internetu do kontaktu z najbliższymi. W takich przypadkach warto odwiedzić stronę firmy pożyczkowej, np. Moneyman.pl, i wziąć łatwą do spłaty chwilówkę lub pożyczkę ratalną. Najlepsi pożyczkodawcy dają nowym klientom dostęp do kwoty nawet kilku tysięcy złotych (w Moneyman.pl to aż 4000 złotych).

Skąd wiadomo, że to czas na zakup nowego komputera?

Warto pamiętać o tym, że jeśli komputer działa coraz wolniej, zawiesza się lub dzieją się z nim inne rzeczy utrudniające efektywne korzystanie z niego, może wymagać okresowej konserwacji. Jednak nawet regularne konserwowanie, porządkowanie i usuwanie niepotrzebnych plików nie sprawi, że komputer zawsze będzie w stanie spełnić wymagania sprzętowe programów i gier.

Coraz dłuższe ładowanie programów, powtarzające się problemy ze sprzętem i szybkie osiąganie wysokiej temperatury to oznaki, że czas oddać komputer do profesjonalnego serwisu lub zainteresować się kupnem nowego sprzętu. Decydując się na oddanie komputera do naprawy, należy wybierać tylko sprawdzone serwisy, najlepiej z polecenia, by nie paść ofiarą oszustów. Warto przy tym pamiętać, że nawet najlepszy serwis nie poradzi nic na to, że sprzęt się starzeje. Dlatego warto zainwestować w nowy komputer jeszcze zanim stary ostatecznie „wyzionie ducha”.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Autor: Redakcja | 06:01 (autor: Gakudini | data: 2/08/18 | godz.: 10:31)
  Hmmm... np firma pożyczkowa. RRSO 268%
  Akurat komputer jak się nie ma pieniędzy to się kupuje w markecie na raty 50*0%. Jeśli ktoś nie ma zdolności kredytowych aby taką pożyczkę dostać, to niech trzyma się z daleka od chwilówek.
  Mając byle jakiego smartfona komputer nie jest rzeczą którą trzeba kupić natychmiast. A pożyczyć na niego 4000 zł i przez 6 miesięcy płacić 1000zł? To spokojnie można kupić ten komp za 4 miesiące (skoro stać nas na odkładanie 1000zł/miesiąc) a za 2 kolejne miesiące za 2000zł kupić sobie wypasionego smartfona.


 2. zawsze warto oszczedzac (autor: pawel1207 | data: 2/08/18 | godz.: 23:27)
  optymalizacja wydatkow to podstawa przy kupnie sprzetu ..

 3. Za 360 zł kupiłem poleasingowca (autor: zartie | data: 3/08/18 | godz.: 08:35)
  i nic nie musiałem pożyczać.

 4. ... (autor: Majster | data: 3/08/18 | godz.: 12:30)
  Nie raz, nie dwa pokazywano reportaże w telewizji na temat pożyczek, chwilówek i nie tylko. To jest niekończąca się pułapka i problemy. O Providencie też były informacje, że z tego "bajeru" ludzie nie mogli się wygrzebać. Tak samo ponaklejane ogłoszenia na słupach przy przejściach dla pieszych - żeby łatwowierni ludzie od razu zauważyli.

  Teksty typu - wpadłeś w kłopoty? Bank nie chce Ci udzielić pożyczki? Miałeś ostatnio niezaplanowane wydatki? Przyjdź do nas... itd. itp.

  Oszustwa tego typu to dzień powszedni w tym kraju. Nawet w autobusach MPK widziałem jakieś mocno podejrzane oferty pracy, o podpuszczaniu ludzi do wysyłania CV i nie tylko (w dodatku zupełnie nie wiadomo do kogo). Tak wygląda rzeczywistość nawet w takim mieście jak Częstochowa. Prawda jest taka, że każdy pies (obsrywacz chodnikowy) ma łatwy wychodek w centrum miasta (i nie tylko), po prostu gdzie popadnie. Za to dla mieszkańców toalet nie ma.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.