Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 2 sierpnia 2018 
    

Mindfactory: wyrównana sprzedaż CPU Intela i AMD w lipcu


Autor: Zbyszek | źródło: Mindfactory | 14:58
(11)
Niemiecki Mindfactory.de, jeden z największych sklepów internetowych w Europie, co miesiąc upublicznia wyniki sprzedaży oferowanych produktów, w tym procesorów Intela i AMD. Najnowsze statystyki obejmujące miesiąc lipiec wskazują na bardzo wyrównaną sprzedaż procesorów obu producentów w tym okresie. Popularność procesorów AMD wśród klientów Mindfactory rośnie od kwietnia, kiedy to debiutowała druga generacja Ryzenów. W lipcu, AMD minimalnie wyprzedziło pod względem sprzedaży Intela, co miało miejsce pierwszy raz od listopada. To jednak Intel zarobił w tym okresie więcej na sprzedaży CPU.

Ze wszystkich środków wydanych przez klientów Mindfactory ma zakup procesora, 58 procent tj około 1,9 mln. Euro zasiliło konto Intela, a 42 procent tj około 1.4 mln. Euro zasiloło konto AMD.

Około połowę z wszystkich sprzedanych w lipcu procesorów Intela stanowił niezwykle popularny i wysoko wyceniony model Core i7-8700K. Sumarycznie procesory Coffee Lake odpowiadały za 86 procent całej sprzedaży CPU Intela, Kaby Lake za 11 procent sprzedaży, a pozostałe za 3 procent sprzedaży.

W przypadku AMD, 44 procent sprzedanych procesorów to Pinnacle Ridge (Ryzen drugiej generacji), 31 procent to Summit Ridge (Ryzen pierwszej generacji) a 22 procent to Raven Ridge. Pozostało 3 procent, to Ryzen Threadripper.

Raport wskazuje ponadto, że od czasu debiutu procesoró Ryzen w 1. połowie 2017 roku, średnia cena sprzedaży procesorów AMD systematycznie spada - z poziomu około 250 Euro przed rokiem, do poniżej 200 Euro obecnie. Tymczasem średnia cena sprzedaży procesorów Intela utrzymuje się na poziomie około 250 Euro. Być może w kwestii tej zmieni coś premiera procesorów Ryzen Threadripper 2. generacji.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Upaly, ludzie dostaja udarow, to i moze przez pomylke kupia procesor amd (autor: Sony Vaio VPN | data: 2/08/18 | godz.: 15:33)
  Prawdziwe wejscie smoka bedzie w padzierniku, to bedzie goracy towar.

 2. Sony Vaio VPN...zasmucę cię... (autor: SonyWali | data: 2/08/18 | godz.: 18:32)
  ...smoki wyginęły...takiż też czeka los procki Intela...szybkie wymarcie w wyniku walnięcia asteroidy o nazwie AMD.
  Gorące to maja czoła inżynierowie Intela gdy odkryli lecącą w ich stronę asteroidę o nazwie... już wiesz jakiej?


 3. Intel jest tak dziurawy, że wszyscy kupują AMD (autor: zbiggy | data: 2/08/18 | godz.: 19:49)
  a Szwajcaria pozywa Intela za to, że ma więcej dziur niż oni w serach.

 4. Intel zawstydził polskich drogowców - upchnął więcej dziur na mm2 niz oni (autor: zbiggy | data: 2/08/18 | godz.: 19:53)
  I najlepsze: Intel ma tyle dziur, że producenci sitek zażądali od Unii ceł zaporowych na procki Intela.

 5. Też oglądałem wiele raz (autor: Bjaku | data: 2/08/18 | godz.: 22:22)
  "Wejście Smoka".Te podkłady muzyczne i efekty uderzeń są niesamowite.
  Rynek już płonie od samej gorączki na zewnątrz i wewnątrz.Oj przydała by się klima w domu.
  Za nie całe dwa tygodnie TR 2990x zapowiada się zacznie robić furorę na rynku bo biorąc pod uwagę możliwości i cenę będzie zostawiał po sobie trupy.Jak Monster Hunter rzeczywiście nie przednie pały to będzie dobrym przykładem do testowania tego procesora.
  Na razie panuje przeświadczenie o 64wątkowcu nadającym się tylko do pracy ale wiele osób zapomina o tym co było minęło i nie cofamy się tylko idziemy do przodu.Tutaj nie ma czasu na poświęcenia i wspieranie czegoś co dawno już jest nie prawdą.
  Tylko rynek usilnie się trzyma a kiedy pęknie to czy wielu z nas nie będzie chciało spróbować czegoś nowego na co nie pozwoli stary sprzęt.
  To będzie widoczne w komentarzach i w przyszłorocznej sytuacji firmy Intel.


 6. Bjaku (autor: pawel1207 | data: 2/08/18 | godz.: 23:25)
  ale szcze watpie ze ludzie zuca sie na procka wolnego w grach i kosztujacego powyzej 1500 funtow .. ktorego i tak nigdzie w domu nie wykorzystaja .. threadrippery to specyficzny rynek i malo kto kupuje cos takiego do codziennego urzytkowana kompa malo tego tego typu procki na codzien spisuja sie gorzej niz takie 8 rdzeniowe 1700... o intela sie nie ma co bac jak tupnie noga to amd nie wypusci na rynek zadnego proca bo intel im na to nie pozwoli po prostu .. cieszmy sie z obecnej sytuacji bo za dlugo nie potrwa ..

 7. Plotki (autor: PCCPU | data: 3/08/18 | godz.: 10:55)
  Krążą w odmętach internetu plotki że nowa mikroarchitektura rdzenia x86-64 pod nazwą Ocean Cove będzie miała m.in SMT4 lub SMT8 które będzie można manualnie konfigurować.
  Np jedna partycja do HP a reszta do LP lub jedna/dwie średnie a reszta LP.


 8. @up (autor: Zbyszek.J | data: 3/08/18 | godz.: 14:44)
  Zen 3 też SMT4

 9. Up@ (autor: PCCPU | data: 3/08/18 | godz.: 19:49)
  Są może inne fora prucz tych na Anandtech tyczące się Ocean Cove i Zen 3?

 10. Szóstka (autor: Bjaku | data: 5/08/18 | godz.: 14:14)
  Piszesz tak jakby rozwój stał w miejscu a on cały czas postępuje.
  Jeżeli tak kurczowo trzymasz się rozwiązań , które dobrze są wykorzystywane w obecnych grach i przez blokują lepsze wykorzystanie wielowątkowości to przecież nikt nie będzie kazał tobie zmieniać procesor na AMD.Wybierzesz Intela i tyle więc nie widzę problemu w tym przypadku.Najlepiej się przegląda testy , w których nie ma ani grama pieniędzy jakie Intel musiał przelać by redakcje były bardziej stronnicze wobec niego.Ale przy obecnym rozwoju nie ma sensu wydawać pieniędzy w celu pokazywania atutów swojej architektury gdy przyszłość i tak leży w używaniu wielu wątków w procesorze.
  Takie testy jak te poniżej pokazują jaki potencjał ma architektura Zen i jak może diametralnie sytuacja na rynku gier się zmienić gdy wystarczy optymalizacja pod wielowątkowość CPU.
  Na przykład taki zbliżający się Battlefield 5 będzie tego znakomitym przykładem dlatego zaraz zobaczymy i9-9900k i to jest ostatnia odpowiedź Intela na rynku mainstream.Przyszły rok w zupełności będzie należał do AMD a w tym roku Intel utraci HEDT.
  https://www.youtube.com/watch?v=TRwu5dOU_wA
  https://www.youtube.com/watch?v=nZ4l_CIy90g


 11. Miałem kupić (autor: selves | data: 5/08/18 | godz.: 23:02)
  procesor AMD ale zrezygnowałem ponieważ w tym samym przedziale cenowym procesor 4 rdzeniowy Intela ma zbliżoną wydajność 8 rdzeniowego AMD, po 8-rdzeniowym procesorze spodziewałem się czegoś lepszego :(

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.