Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 9 sierpnia 2018 
    

GeForce GTX 1180 pojawił się w bazie AIDA64


Autor: Zbyszek | źródło: Guru3D | 06:16
Premiera kolejnej generacji kart graficznych Nvidia, korzystających z pamieci GDDR6 oraz 12nm układów graficznych zbliża się wielkimi krokami, i prawdopodobnie nastąpi pod koniec tego miesiąca. Pomimo tego wciąż niewiele o nich wiadomo. Sama Nvidia milczy i ograniczyła się do zaproszenia na wydarzenie GeForce Gaming Celebration, które odbędzie się 20 sierpnia. Wiele osób spodziewa się wówczas przynajmniej zapowiedzi lub wstępnej prezentacji kolejnej generacji kart graficznych. Tymczasem dane na temat szykowanych kart pojawiły się w bazie danych najnowszej wersji programu AIDA64.

Twórcy programu AIDA64 dodali w niej obsługę czterech układów graficznych, oznaczonych jako Nvidia GV102, GV102GL, GV104 i GV104M. Przy wpisie dotyczącym układu graficznego GV104 dodano też nazwę karty graficznej w jakiej będzie on montowany: GeForce GTX 1180. Litera V występująca po G oznacza z kolei architekturę Volta. Jest to dość zaskakujące, bo dotychczas nieoficjalne informacje wskazywały, że nowa seria GeFoce skorzysta z architektury Ampere lub Turing.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.