Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 27 sierpnia 2018 
    

Nowe wyświetlacze w iPhone’ach z tranzystorami LTPO TFT


Autor: Wedelek | źródło: WCCFTech | 05:14
(1)
Firma analityczna IHS Markit informuje, że w przyszłych iPhone’ach zobaczymy wyświetlacze OLED korzystające z technologii LTPO TFT. Pod tą nazwą kryją się tranzystory TFT wytwarzane z polikrystalicznych tlenków metali które są formowane w niskiej temperaturze w taki sposób by elektrony mogły się w nich przemieszczać szybciej. To z kolei sprawia, że przełączanie się między różnymi stanami jest znacznie szybsze i nie dość, że wpływa pozytywnie na czas reakcji matrycy, to na dodatek pozwala zaoszczędzić sporo energii. Szacuje się, że w porównaniu z opartymi na krzemie tranzystorami LTPS TFT oszczędność wynosi od 5% do 15%.

Oczywiście nie wiadomo czy nową technologię zobaczymy już w tegorocznych iPhone’ach, bo o tym IHS Markit już niestety nie wspomina. Tak czy siak można śmiało założyć, że skoro Apple pracuje nad wdrożeniem tranzystorów LTPO TFT do siatki sterującej ekranem, to pozostałej konkurencji również to robią, a co za tym idzie w niedalekiej przyszłości zobaczymy smartfony ze ekranami pobierającymi mniej energii niż obecnie.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Apple bardzo się stara (autor: Mario1978 | data: 27/08/18 | godz.: 21:23)
    o to aby w przyszłym roku stracić trzecią lokatę jeżeli chodzi o ilość sprzedanych smartfonów na rynku.Sami sobie szukają miejsca pochówku jak to robi Intel.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.