Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 27 sierpnia 2018 
    

Android Pie w końcu poprawnie obsłuży pada z Xbox One S


Autor: Wedelek | źródło: Slashgear | 05:28
(1)
Pady Microsoftu stworzone z myślą o konsolach Xbox 360 oraz One uchodzą za jedne z najlepszych konstrukcji jakie można znaleźć na rynku i często są polecane zarówno posiadaczom PCtów jak i urządzeń ultramobilnych. Ze względu na wbudowany moduł Bluetooth kontrolery te mogą teoretycznie współpracować z niemal każdym sprzętem, ale w rzeczywistości często sprawiają swoim użytkownikom liczne problemy związane z niepoprawnym mapowaniem przycisków. Zaznaczam przy tym, że nie ma w tym oczywiście żadnej winy ze strony Microsoftu, który nie blokuje w żaden sposób możliwości ich parowania z innymi urządzeniami.

Do tej pory z podobnym problemem borykali się chociażby posiadacze sprzętów z Androidem, których urządzenia współpracowały poprawnie z padami dla Xboxa One, ale nie potrafiły dobrze obsłużyć nowszych kontrolerów wprowadzonych do sprzedaży przy okazji premiery modelu S konsoli Microsoftu. Po licznych skargach ze strony niezadowolonych użytkowników Google postanowiło w końcu pochylić się nad tym problemem poprawiając obsługę pada w najnowszej wersji systemu o kodowej nazwie Pie. I szkoda tylko, że ze względu na fragmentację Androida z poprawki skorzystają nieliczni.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. pozostali liczni zainstalują sobie apkę z xdadev z mapowaniem, (autor: Qjanusz | data: 27/08/18 | godz.: 09:31)
    które google zaszyło w Pie i spokojnie będą sobie pocinać na smartach w Fortnite.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.