Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 29 sierpnia 2018 
    

Nieoficjalne wyniki GeForce RTX 2080 w Time Spy oraz FireStrike Ultra


Autor: Wedelek | źródło: VideoCardZ | 05:30
(22)
Do sieci trafił zrzut ekranu prezentujący wynik jednej z kart Nvidia RTX w oprogramowaniu testowym Time Spy oraz FireStrike Ultra. To co od razu rzuca się w oczy to 8GB pamięci RAM GDDR6 14Gb/s, co oznacza, że mamy do czynienia albo z modelem 2070 albo 2080. Nieoficjalne źródło, z którego pochodzi rzeczony zrzut ekranu podaje, że mamy do czynienia z GeForce’m RTX 2080 i nie pozostaje nam nic innego jak przyjąć to za dobrą monetę. Druga rzecz to bardzo wysoko taktowany zegar GPU wynoszący 2025MHz. Może to być zarówno efekt OC karty albo działania trybu Turbo Boost.

Zrzut ekranu zdradza również zastosowaną platformę testową – procesor Core i7 7740X oraz wydajność samej karty w rzeczonym Time Spy, która wynosi 10 030 punktów. Mamy zatem do czynienia z akceleratorem, który pod względem mocy obliczeniowej mieści się pomiędzy GTXem 1080Ti oraz Titanem Xp. Jest to bardzo dobry rezultat, choć oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nowy GeForce nie będzie należeć do tanich.Time SpyOraz FireStrike Ultra, który jak widać nie do końca radzi sobie z nowymi kartami Nvidii


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Piękny wynik, trzeba zamówić 3 sztuki (autor: Sony Vaio VPN | data: 29/08/18 | godz.: 08:28)
  I po pare dla rodziny

 2. najprawdopodobniej testy były wykonane na sterach niedostosowanych do RTXów (autor: Qjanusz | data: 29/08/18 | godz.: 08:38)
  Biorąc małą poprawkę na dziwny takt GPU, można spokojnie założyć, że podczas niezależnych testów może być tylko lepiej.

  Co do ceny, to jakichkolwiek psów na nVidii by nie wieszać, cena RTXów ma swoje uzasadnienie.


 3. Qjanusz (autor: kombajn4 | data: 29/08/18 | godz.: 09:37)
  Jakby sterowniki były niedostosowane do RTX to karta by się nie uruchomiła. Co najwyżej można powiedzieć że to mogły być wczesne sterowniki i z czasem dojdzie jakaś tam optymalizacja.
  A wydajność zdaje się planowo czyli karta w wersji bez Ti jest na poziomie poprzedniej generacji w wersji Ti


 4. @temat. (autor: Mariosti | data: 29/08/18 | godz.: 11:08)
  Czyli teraz za tą samą wydajność zamiast 3300zł trzeba płacić 3900zł, wow nvidia, jaka hojna, co za postęp że nowe gpu daje to samo ale drożej. Jestem pod wrażeniem.

 5. @Mariosti (autor: Deathraw | data: 29/08/18 | godz.: 12:29)
  Za tą samą wydajność + RTX jak już. Jeżeli wg. Ciebie to jest to samo, to nie ma o czym dalej dyskutować. Qjanusz ma rację zdecydowaną, można sobie żartować, że ludzie są okradani, i tp, ale jeżeli chodzi o to, co jest w samym gpu, jaką ma powierzchnię i jaki przełom ta technologia może stanowić, to w porónaniu do 3tys za V64, której główną inowacją jest hbm, a reszta nie nadaje się do wykorzystania w grach, to prawie jak za darmo.

 6. @3 (kombajn) (autor: Bitboy_ | data: 29/08/18 | godz.: 14:56)
  I tak, i nie. Przykładem niech będzie CPU/GPU Chińczyków, Kirin 960/970.
  Obecnie Huawei przeprowadza akcje aktualizacji systemów, która (jak sami się chwalą) przynosi na tych procesorach, cytuję:
  "...pozwala na szybsze aż o 60 procent przetwarzanie grafiki w telefonie, przy jednoczesnym 30-procentowym spadku poboru energii przez procesor."

  Czyli co, zaprojaktowali CPU, działa na Androidzie, ale nagle ktoś się skapnął że coś programowo zjebali, i GPU jest przycięte do 40% jego możliwość, a dodatkowo pobiera 30% więcej energii przy zmniejszonej wydajności?
  Czyli wychodzi na to, że sterowniki (warstwa programowa/API) ma jednak ogromne znaczenie, i nawet jeżeli test był na działających sterownikach ale w bardzo wczesnej wersji, finalnie może okazać się że wyniki będą o wiele lepsze.
  Albo - gorsze :)


 7. @4. (autor: pwil2 | data: 29/08/18 | godz.: 16:03)
  Za to dostaniesz Tomb Raideda z RTX w 1080p@30-60fps ;)

 8. c.d. (autor: pwil2 | data: 29/08/18 | godz.: 16:06)
  Po prostu nVidia poszła drogą FX 5900 Ultra i jego nieprzydatnym wsparciem dla DX9 ;-)

 9. @5. (autor: Mariosti | data: 29/08/18 | godz.: 16:29)
  Widać nie czytałeś o tym RTX, te karty mają zupełnie normalną wydajność w ray tracingu, nieodbiegającą specjalnie od pascali i vegi.
  RTX cores odpowiadają tylko za sprzętową akcelerację adaptacyjnych algorytmów odszumiania, czyli tzw. pic na wodę i fotomontaż.

  Zareklamowali że 2080Ti jest w stanie obliczyć 10GRays/sek i jest to wierutne kłamstwo. Osiąga on wydajność około 600MRays/sek.
  17 krotna różnica to wydumana przez nvidię wydajność odszumiania przy wykorzystaniu dedykowany RTX Cores.


 10. @9. (autor: Mariosti | data: 29/08/18 | godz.: 16:31)
  "wydumana przez nvidię wydajność odszumiania "

  Chodziło mi tutaj oczywiście o:
  "wydumana przez nvidię subiektywna efektywność odszumiania"


 11. @.5 (autor: siwydym | data: 29/08/18 | godz.: 16:36)
  razem z Qjanuszem powinniście się trochę przebudzić.
  Jakieś 7-8 lat temu najdroższe, najbardziej wypasione karty do PCta kosztowały około 280-300 euro i już wtedy ludzie narzekali że jest bardzo drogo. Ceny co roku idą masakrycznie w górę.
  Na dodatek szał z kryptowalutami wywindował jeszcze bardziej ceny kart. Tak wysokie ceny niczym nie są uzasadnine, a na pewno nie kosztami opracowania i produkcji bo te nie poszły w górę. Jeśli uważacie, że ceny za te karty są OK to ja uważam, że Wam wraz z Sony Coś Tam poodpadały IHS-y z czerepów i powinniście sobie je lepiej przylutować, bo coś się Wam przegrzewa i to nieźle.


 12. @.6 (autor: siwydym | data: 29/08/18 | godz.: 16:43)
  Właśnie tak jest jak piszesz.
  Najpierw zrobią bubla, a potem przez lata go łatają i poprawiają wydajność,
  albo go łatają kosztem wydajności tak jak np. Intel.
  Nvidia, Amd Intel i każdy inny producent jakichkolwiek chipów regularnie wydają poprawki optymalizujące i łatające.


 13. @12. (autor: pwil2 | data: 29/08/18 | godz.: 16:50)
  W przypadku nVidii wygląda to tak, że po prostu stare karty przestają dostawać optymalizacje i nagle dostają zadyszki względem nowszych i konkurencji. Kiedyś, po premierze Pascali stałem się zadowolonym posiadaczem GTX970 nowej w folii za ~800pln. Radość nie trwała długo, gdy po pół roku ludzie na forum nVidii zalecali pozostawanie na starych sterach, by nie mieć spadków, których nie mieli wcześniej. Opchnąłem 970, wziąłem 1060 6GB, a zaraz znowu będzie to samo... A taki Radeon powolutku będzie zyskiwał wydajności z nowszymi sterami, przeganiając niby mocniejsze karty konkurencji.

 14. 13** (autor: FranekKosi | data: 29/08/18 | godz.: 17:22)
  Trochę pojechałeś z ostatnim zdaniem - *A taki Radeon powolutku będzie zyskiwał na wydajności z nowszymi sterami , przeganiając niby mocniejsze karty konkurencji.
  Do czasu pojawienia się RTX na rynku konsumenta to właśnie architektura Vega jest mocniejsza od nawet Volty ale to nie przekłada się na rzeczywistość.
  Vega to i tak już wspomnienie będzie na rynku konsumenta ponieważ modele RTX wnoszą tak dużo zmian w obliczeniach , w których do tej pory nawet Volta ze swoimi Tensor Core była słabsza od Vega 64 ale jak wiesz w przypadku Vega nie przekładało się to na wydajność w grach.Są gry , które pokazują jak mocna może być Vega gdy jest odpowiednio zoptymalizowana pod grę i dlatego nie dziwię się Sony współpracującego z AMD.Tak właśnie takie tytuły pokazujące prawdziwą wydajność w grach architektury Vega mogą nam przybliżyć jak nieefektywnie jest ona wykorzystywana na PC.
  Powinniśmy się cieszyć z tego powodu ponieważ nie widział byś konsol w cenach jakie są do tej pory gdyby AMD dominowało na rynku PC ze swoimi GPU.Brak dominacji AMD na rynku GPU to piękna przyszłość dla konsol stacjonarnych nowej generacji ponieważ marża jaką będą sobie żądać za produkt końcowy będzie minimalna jak zawsze a Sony przez to będzie mogło sobie pozwolić na potwora typu *MCM*.Gdyby AMD dominowało na rynku GPU dla PC to można byłoby zapomnieć o dobrych konsolach kolejnej generacji co widać po podejściu Nvidia do rynku konsumenta jeżeli chodzi o ceny.
  Nawet z minimalną marżą będą mieli popyt na układy do konsol bo one będą się po prostu sprzedawać.Patrząc na ceny od Nvidia oraz jak dużej mocy potrzebują konsole by osiągnąć wykorzystywanie technologii w grach , które upiększą je dodatkowo Sony może sobie pozwolić na wiele w kolejnej generacji swojej konsoli bo pułap cenowy został znacznie podwyższony.
  Etap przejściowy bo tak go można nazwać będą reprezentować nowe RTX 2070/2080/2080Ti a jak dużo się zmieni dopiero dowiemy się po testach układów wykonanych w nowej litografii 7nm.


 15. Cena. (autor: Vitorek | data: 29/08/18 | godz.: 18:28)
  Centa RTXów jest uzasadniona? HAHA, pułka cenowa powinna być względnie utrzymana. Jakieś tam $50 drożej. NIe to co teraz wyprawiają. Tym tokiem rozumowania, skoro jakieś 16 lat temu za Ti 4200 dałem 700zł, teraz powinniśmy mieć "uzasadnione" 10K za high end:D

 16. NDA nVidii (autor: pwil2 | data: 30/08/18 | godz.: 01:05)
  https://hardforum.com/...nda-hardocp-poll.1966439/

  https://www.hardocp.com/...ch_driver_distribution/


 17. #11 (autor: Qjanusz | data: 30/08/18 | godz.: 09:55)
  po prostu różnimy się oceną nowych RTXów. Różnimy się też trochę czymś innym. Nie napiszę Ci że coś Ci się tam przegrzewa, tylko dlatego że masz inne zdanie.

  Uważam że pierwsze sprzętowe wsparcie dla RT jest warte uwagi. Piszę to z punktu widzenia osoby, która na A500 czekała kilkanaście godzin na wyrenderowanie JEDNEGO obrazka RT w Sculpt 3D na A600. Poległ wielki Intel z Larrabee dedykowanym RT, inni nawet nie próbowali tego robić w czasie rzeczywistym. Myślę że można spokojnie założyć, że pierwsze GPU do RT to nie będzie strzał w 10, będzie trochę rozczarowania, może oszustwa w sterach, ale nie zmienia to faktu że w końcu sie ta technologia pojawia. Nie znamy kasy wyłożonej na jej opracowanie w krzenie, na współpracę z M$ nad DirectX Raytracing API, na wsparcie producentów gier nad implementacją itd... Znamy za to cenę karty graficznej z ogromnym GPU, w którym zaimplementowanych jest mnóstwo nowych, sprzętowych jednostek wykonawczych.
  Nie zgadzam się z tym, żeby znajomość jednej strony równania, upowazniała nas do narzekania na cenę kart, tylko dlatego że nie stać na na nią, albo dlatego, że tęsknimy za czasami, kiedy stać nas było na top. Kiedyś top i dzisiaj top to są dwie, zupełnie różne rzeczy i musimy się z tym liczyć.

  Tak jak pisałem, nie należy tutaj nVidii, czyli firmy która ma zarabiać kasę i której szefową nie jest Janina Ochojska, wyklinać ponieważ właśnie wprowadza rewolucyjną technologię pod strzechy. Jeżeli chcecie marudzić, to marudźcie na konkurencję, która nVidii na to pozwala.

  btw... pamiętam jak wszedł Crysis. Ile się naczytałem marudzenia tylko dlatego że ludzie nie posiadali odpowiedniego sprzętu do wyświetlenie upragnionych 30 fpsów. To prawda, Crysis trochę wyprzedził swoje czasy, ale stał się wyznacznikiem, poruszył światek i wyznaczył nowe standardy. Crysis, a nie plujący jadem forumowicze. Napisałem to nie bez powodu w tym newsie...


 18. @up (autor: siwydym | data: 30/08/18 | godz.: 13:02)
  wybacz jeśli Cię uraziłem. Nie taki był cel tego posta. Rozumiem, że jesteś happy z wprowadzenia wynalazku jakim jest RT, ale to wciąż nie uzasadnia tych kosmicznych cen.
  W każdej generacji były jakieś nowe funkcje, mniej lub bardziej przydatne. Na tym polega rozwój. To nie intel, że co generacja to tylko nazwa i MgHz się zmieniały przez lata.
  Owszem, zgadzam się z Tobą że obecna generacja może być droższa od poprzedniej o jakieś tam 10%. I nie byłoby problemu, i wszystko by się zgadzało, gdyby poprzednia generacja była 50% tańsza. Bo właśnie taka powinna być cena 1080. I gdyby do 300euro zamiast do 600 doliczyć te 10, a nawet 15% to nikt by nie psioczył. A nawet sam zacytowałbym naszego najlepszego towarzysza doli i nie doli -
  "miazga, masakra, petarda"
  Pozdrawiam


 19. na szczęście nikt nikogo nie zmusza do posiadania RTXów, (autor: Qjanusz | data: 30/08/18 | godz.: 15:08)
  jest coś takiego jak popyt, podaż. Życie i rynek wszystko zweryfikuje. Być może cena też podyktowana jest bardzo niskim uzyskiem z wafla tych ogromnych GPU. nVidia wiedząc to, specjalnie ceną limituje sprzedaż. Wszystko wyjdzie po czasie.

  Tym czasem ceny kart z Pascalem mocno spadną, bo zdaje się nVidia wepchnęła na siłę nadwyżkę wyprodukowanych chipów (kopacze nie skonsumowali, ETH za szybko się załamało) tym producentom kart, którzy chcieli kupić Turingi.


 20. @siwydym (autor: Deathraw | data: 30/08/18 | godz.: 15:26)
  Myślę, że jeszcze pół roku jakieś i rynek zaleją karty po kopaczach. Jak ktoś będzie chciał grać bez RT to kupi coś dla siebie w dobrej kasie, a teraz? No cóż. Ceny kart NV niskie nie są, ale AMD też nas nie rozpieszcza. Vega56 kosztowała podczas premiery tyle co 1080 mając zbliżoną wydajność i znacznie gorsze perf./wat. do tego wyszła znacznie później, więc nie wiem skąd to oburzenie na nv, która teraz robi chipy krowy mające prawie 20mld tranzystorów.
  P.S. nie odnoszę się tutaj bezpośrednio do Ciebie, ale ogólnej sytuacji panującej w komentarzach o rtx na tej stronie.


 21. @19 (autor: siwydym | data: 30/08/18 | godz.: 17:40)
  widzę, że jesteś jedyny na tym potalu i nie tylko, któremu te ceny pasują. I tym się właśnie różnimy.
  Jeszcze lepszym przykładem na nie uzasadnione windowanie cen są płyty główne. Jeszcze kilka lat temu za MAX wypasioną płytę trzeba było dać 200euro. Teraz to jest wydatek 400. A znajdziesz nawet i za ponad 500.

  @20
  I tak będzie. 1080 kupisz za 150 euro a 2080 spadnie do 300. Kryptowaluty napędzają dzisiaj rynek kart graficznych. I gdyby nie one, ceny były by niższe o dobre 25%


 22. dobre (autor: pawel1207 | data: 1/09/18 | godz.: 01:35)
  dla piskajacych jadem malkontentow :D niestety mocno niedouczonych ..1 zapoznajcie sie z raytracingiem .2 przecierz za odszumianie sa odpowiedzialne tensor cores :D 3 co wprowadzila konkurencja ? a no od paru lat nic :D. vegi to porazki karzdy kto to kupil poza gornikami pluje sobie sam w twarz :D. 4 dostajecie tensor cores i modol rtx a :D w zasadzie nv wprowadza 2 nowe technologie ktorych nikt inny nie posiada a wy placzecie ze cena za wyskoka ..to se przypomnijcie ile trzeba bylo wybulic za radeona 9800 xt biorac pod uwage wartosc zlotego w tamtych czasach 5. nie ma konkurencji czyli ceny mozan podniesc podziekujcie za to amd :D . 6 to bardzo durzy chip co za tym idzie mniejszy uzysk z wafla czyli ceny chocby z tego powodu wedruja mocno w gore .7 skoro uwaracie ze wydajnosc pascali :D w raytracingu jest taka sama to...k.....a zamiast piskac jacy wy to biedni jestescie bo za 500 plus karty sobie nie kupicie .. kupcie sobie vege :D albo pascale i badzcie happy ..8 moim zdaniem cena jest wysoka ale patrzac na calkowity obraz sytuacji jest uzasadniona nv to nie jest organizacja harytatywna to tez nie jest wina nv ze amd clakowicie olalo rynek graczy skupiajac sie na gornikach :D i pokazala graczom srodkowy palec. jak sie puzniej okazalo czesci gornikom rownierz :D .9 nie stac cie niekupuj na radak tez wszyscy piskali ze cena z kosmosu i co i ludzie i tak kupili bo byla to najwydajniesza konstrukcja :D tak ze macie skuteczne rozwiazanie sytuacji albo wezmiecie sporo overow :D albo porzyczycie ,albo sprzedacie samochod . albo niekupicie :D , skoro cena jest za wysoka glosujcie portfelami i niekupujcie proste jak slonce :D , jescze nei widzialem zeby zale i placz na forum czy w komentarzach spowodowaly drastyczne obnizenie cen sprzetu :D ... a co do wydajnosci to poczekajcie na oficjalne testy. i tyle w temacie.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.