Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 10 września 2018 
    

Trollteq - nowa propozycja na walkę z internetowymi Trolami


Autor: Wedelek | źródło: Computerworld | 05:30
(3)
Media społecznościowe notują od pewnego czasu znaczący odpływ konsumentów, a jedną z przyczyn jest nieznośny troling uprawiany przez niewielką część społeczności. Problem w tym, że ze względu na anonimowość w Internecie bardzo trudno jest walczyć z tego typu patologią. Mimo to duże korporacje nie ustają w wysiłkach nad stworzeniem rozwiązania, które pozwoliłoby permanentnie odciąć toksycznych użytkowników od dostępu do serwisu. Niedawno swój autorski system zaprezentowała islandzka firma Authenteq.

Wspomniany system nazywa się Trollteq i bazuje na znanym z kryptowalut łańcuch blokowym (blockchain) w którym przechowywane są ID użytkowników. W całym rozwiązaniu najbardziej nietypowy jest sposób pozyskiwania danych zapisywanych w identyfikatorze. Te są pobierane z chipu wbudowanego w paszport za pomocą modułu NFC w telefonie. Następnie w procesie weryfikacji użytkownik zakładający konto wykonuje zdjęcie swojej twarzy i jeśli pokrywa się ono z danymi zapisanymi w paszporcie to można przejść dalej. Dzięki takiej procedurze człowiek może mieć tylko jedno konto. Cały mechanizm działa przy tym automatycznie, bez ingerencji człowieka.

Poza oczywistymi zaletami system ten ma też poważną wadę. Otóż nie każdy użytkownik ma paszport. Nie wykluczone jednak, że w przyszłości dane będą pobierane z innych dowodów tożsamości, a dzięki istnieniu cyfrowych dokumentów za kilka lat problem trolingu faktycznie może odejść w zapomnienie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. wiekszość (autor: Markizy | data: 10/09/18 | godz.: 08:08)
  porali celowo nie banuje troli tylko je pielęgnują wręcz bo nabijają im odsłon.

  A spadek wynikać może z po prostu szukania czegoś nowego.


 2. @Markizy - słuszna uwaga (autor: Qjanusz | data: 10/09/18 | godz.: 08:33)
  inna kwestia to bezpieczeństwo sprzedawania swojej cyfrowej tożsamości każdemu portalowi.

  Tu już nawet nie chodzi o złe intencje admina danego formum/portalu/serwisu. Wystarczy żeby nie daj Boże serwer stał na niepołatanym Intelu...


 3. Hehehe. (autor: Muchomor | data: 10/09/18 | godz.: 10:17)
  Dupa, a nie walka z trollami.
  Jeszcze tego brakowało, żebyśmy jakimś prywaciarzom zostawiali takie dane. Morony z różnych fejsbuków, co robią to ochotniczo, pewnie nie będą miały z tym problemu, ale ja szanuję swoje dane.
  Myślałby kto, że trollowanie to aż taki problem, no patrzcie państwo.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.