Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 11 września 2018 
    

Pierwsze testy Core i7 9700K


Autor: Wedelek | źródło: El Chapuzas Informatico | 05:01
(3)
Hiszpański portal El Chapuzas Informatico opublikował przedpremierowe testy wydajności procesora Core i7-9700K. Na podstawie benchmarków syntetycznych wyraźnie widać, że następca modelu i7 8700K nie odbiega znacząco wydajnością od swego poprzednika. Podobnie sytuacja ma się w grach przy czym ze względu na dobór dość mocnej karty graficznej (GTX 2070Ti) tak naprawdę wyniki wszystkich badanych CPU są do siebie zbliżone. Core i7-9700K to procesor ośmiordzeniowy bez obsługi HT z 12MB pamięci L3 oraz TDP 95W.

Jego zegar bazowy wynosi 3,9GHz, Turbo dla wszystkich rdzeni jest ustawione na 4,6GHz, a dla jednego na 4,9GHz.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. bardzo kontrowersyjny następca i7-8700K (autor: Qjanusz | data: 11/09/18 | godz.: 09:09)
  najmocniejszą stroną Intela są gry (mocny jeden wątek).
  i7-8700K ma ilość rdzeni pod to zastosowanie aż nadto, taktowanych 3,7 /4,7 turbo GHz.
  i7-9700K ma więcej rdzeni (z punktu widzenia gier zupełnie zbędnych) taktowanych mniejszym zegarem 3,6/4,6 turbo GHz. Zmian w architekturze nie uświadczymy, więc dostajemy w teorii mniej wydajnego core, czyli niższego FPSa w gierkach.

  Oczywiście przyjdzie nam ocenić procka, jak będzie dostęny, będą znane ceny i prawdziwa wydajność w różnych testach. To co doklejono do newsa, to róznice ocieracjące się o błędy pomiaru.
  Pomijamy zastosowania wielowątkowe, bo tutaj dopiero i7-9900K będzie mógł rywalizować z Ryzenami.


 2. @Qjanusz (autor: ligand17 | data: 11/09/18 | godz.: 20:43)
  nie od końca się zgodzę. Nowe gry wykorzystują coraz więcej rdzeni, a wprowadzenie RayTraycingu jeszcze zwiększa to zapotrzebowanie. Jednak im więcej (i szybciej) tym lepiej.

 3. Wiele nie trzeba żeby rynek znacznie się odmienił. (autor: Bjaku | data: 12/09/18 | godz.: 11:11)
  W dalszym ciągu architektura Zen nie jest dobrze wykorzystywana w środowisku programowych Windows więc oprócz oczekiwania na Zen 2 dostaniemy także jest poprawki Mesa i Agesa.
  Na Phoronix redaktor już testuje nowe *Mesa* na Linux dla procesorów z architekturą Zen i co dziwne według wstępnych zapowiedzi nawet Buldożer na tym zyskuje.Mało tego bo już teraz zauważył w niektórych programach wzrost wydajności od 25-32% w testach syntetycznych.
  Obecnie sprawdza jak będzie w rzeczywistych testach dla gier i programów.
  Nowe poprawki przynoszą nowe podejście do używania CCX w Zen.Obecnie wszystko odbywa się chaotycznie i prawdziwe rdzenie pracują równocześnie z różnych bloków a to powoduje straty w wydajności dlatego rozwiązaniem jest używanie rdzeni z tego samego bloku by wykorzystać maksymalne możliwości tej architektury.
  Tak czy inaczej dni Intela są już policzone bo obecna architektura nie jest w stanie zapewnić mu w 2019 roku nawet zbliżenie się do konkurenta bo wydajność na Watt będzie strasznie na nie korzyść tej firmy.
  Rzeczywistość będzie imponująca.Niegdysiejsza najlepsza architektura CPU od Intela pod nazwą CORE dla rynku PC będzie w konfrontacji z Zen 2 wyglądać jak maleńka myszka próbująca powalić kota.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.