Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Środa 12 września 2018 
    

Konferencja Apple w pigułce - iWatch, iPhoney Xs, Xs Max i Xr


Autor: Wedelek | 21:00
(6)
Pierwszym nowym produktem Apple jest Watch series 4. W porównaniu do poprzednika dostaliśmy produkt z większym o około 30% ekranem, który jest przy tym cieńszy (40mm). Napędza go procesor S4 z dwoma rdzeniami i nowym IGP oferując nawet 2x więcej mocy. Przebudowano też koronkę dodając silnik haptyczny, głośnik jest o 50% donośniejszy, a wszystkie moduły są lepsze. Zegarek potrafi teraz monitorować pracę serca, wykonywać EKG, oraz wykrywać upadek. Dane są szyfrowane i mogą być przekazywane służbom medycznym.

iWatch wezwie nawet pomoc, jeśli będziemy jej potrzebować. Mimo mocniejszych bebechów zegarek będzie działać równie długo co jego poprzednik, a dzięki nowemu Watch OS który zadebiutuje 17 września aplikacje mają być jeszcze lepsze, podobnie jak ekran główny ze skrótami i animowanymi tłami.

Zgodnie z przypuszczeniami Apple pokazało dwa nowe iPhone’y – Xs i Xs Max. Mniejszy ma 5,8-calowy ekran OLED Super Retina o rozdzielczości 2436 x 1125 pikseli, a w większym znajdziemy 6,5 wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2688 x 1242 pikseli. Oba ze wsparciem Dolby Vision, HDR 10, 3DTouch, 120Hz i TrueTone. Oba iPhone’y mogą mieć od 64GB do 512GB pamięci na dane i są napędzane 7nm chipem A12 Bionic zbudowanym z 6,9-miliarda tranzystorów. W jego skład wchodzą dwa mocne rdzenie (+15% mocy, +40% lepsza efektywność energetyczna), cztery słabsze rdzenie (+50% lepsza efektywność energetyczna), 4-modułowy IGP z mocą wyższą o 50% niż w poprzedniku i wsparciem dla tesselacji, a także nowy procesor do obliczeń związanych z uczeniem maszynowym, zdolny wykonać 5 tryliardów operacji na sekundę. Apple chwali się też lepszymi głośnikami, certyfikatem IP68, znacznie szybszym FaceID i ogólnie o 40% szybciej uruchamiającymi się aplikacjami.
Kolejna zmiana dotknęła aparatów. Z tyłu mamy dwa o rozdzielczości 12MP, a z przodu jeden 7MP. Za ich działanie odpowiada nowy procesor sygnałowy, który potrafi współpracować z Neural Engine i dzięki funkcji smartHDR robi jeszcze lepsze zdjęcia – z kilku obrazów składany jest jeden. Oprogramowanie pozwala też w czasie rzeczywistym zmieniać rozmycie tła.
Jeśli chodzi o resztę elementów, to dostajemy szybszy moduł komunikacji Gigabit LTE, wsparcie dla eSIM, Dual SIM i DSDS, oraz nieco lepszą baterię. Ogniwa w Xs pozwolą na dłuższą o 30min pracę pod obciążeniem niż w zeszłorocznym X, a w Xs Max będzie to dodatkowe 1,5 godziny.
Podczas prezentacji pokazano kilka gier z obsługą AR, w tym ciekawą aplikację śledzącą żywych graczy i prezentującą ich statystyki oraz poruszono kwestię wykorzystanych materiałów, z których duża część nadaje się do przetworzenia.
Całość będzie działać pod dyktando iOS 12.


Na koniec jeszcze jeden iPhone, tym razem Xr. Otrzymał 6,1-calowy ekran Liquid Retina o rozdzielczości 1792 x 828 pikseli z TrueTone i odświeżaniem 120Hz. Model ten dostał też notcha z TrueDepth i Touch ID, układ A12 Bionic oraz nowy, 12MP aparat z pojedynczym obiektywem. Xr ma działać 1,5 godziny dłużej niż iPhone 8 Plus i posiada certyfikat IP67.
Ceny, jak to u Apple, wysokie. Nowy iWatch to wydatek $499, a iPhone’y Xr, Xs i Xs Max wyceniono na $749, $999 oraz $1099.

Ostatnie słowa poświęcono AirPodowi 2, który ma być jeszcze lepszy i nowemu MacOS Mohave. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Oglądałem konferencję i mogę (autor: FranekKosi | data: 13/09/18 | godz.: 11:41)
  dodać jedno.To jest już religia Apple.Piękne ceny dla wyznawców nie mające nic wspólnego z rzeczywistymi możliwościami sprzętu.
  Można bardzo fajny przykład do nowych premier urządzeń od Apple dodać.
  Załóżmy znalazłeś polecanego blokera , który zarabia dla swoich klientów rzekomo sporo kasy i masz do `przekazania` 50tysięcy złotych.
  Więc wchodzisz w to? Właśnie decydują często szczegóły.
  Wystarczy zadać pytanie temu blokerowi a często nawet nie trzeba zadawać gdy rozmawiasz z nim w cztery oczy.Wystarczy spojrzenie na to jakiej marki telefonu używa i już wiesz sporo na temat tej osoby.
  Jeżeli posiada produkt Apple to nikt nie wmówi mi bym powierzył takiej osobie swoje pieniądze ponieważ sama nie potrafi zadbać o swoje pieniądze.
  Patrz ceny - byłem do konferencji Apple w stanie poświęcić się i wybrać w końcu iPhone Xs w wersji 64GB mimo , że minimum u mnie to 128GB ale cenę jaką chciałem wyłożyć to 3500tysiąca złotych ponieważ zarobek firmy i tak jest spory przy takiej cenie a tu nagle się okazuje poziom up jeżeli chodzi o ceny.
  Testowanie wyznawców tych produktów wchodzi na nowe poziomy.


 2. Konferencja Apple w pigułce - iWatch, iPhoney Xs, Xs Max i Xr (autor: Marucins | data: 13/09/18 | godz.: 14:23)
  A pozwólcie że zapytam, pokazali coś fajnego?

 3. @UP (autor: hokr | data: 13/09/18 | godz.: 18:58)
  tak, telefon za ponad 7tys. PLN, jeszcze tego nie było ;)

 4. @1. (autor: pwil2 | data: 14/09/18 | godz.: 14:31)
  Przez te wszelkie raty i abonamenty telefon stał się zbyt ogólnodostępny dla plebsu. Apple to poprawiło.

 5. @01 (autor: GULIwer | data: 17/09/18 | godz.: 00:06)
  "Jeżeli posiada produkt Apple to nikt nie wmówi mi bym powierzył takiej osobie swoje pieniądze ponieważ sama nie potrafi zadbać o swoje pieniądze."
  przynajmniej jeden z banków w Polsce jako firmowe używa iPhone :)


 6. @05 (autor: Grza | data: 17/09/18 | godz.: 10:10)
  SKOK/Kasa Stefczyka? :D chociaz w tym przypadku to chyba parabanki

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.