Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 10 października 2018 
    

To już koniec konsumenckiej wersji G+


Autor: Wedelek | źródło: HotHardware | 05:40
(1)
Gdy w 2011 roku startowała platforma Google+ wydawało się, że Facebook i Twitter będą mieć poważnego konkurenta, który ostatecznie może odebrać im część użytkowników. Platforma społecznościowa Google nie zaskarbiła sobie jednak zbyt dużego grona odbiorców nawet pomimo tego, że w pewnym momencie posiadanie konta było wymagane do pełnego korzystania z niektórych usług Google. Przykładowo, aby skomentować film na YouTube trzeba się było najpierw zalogować do G+. Dopiero po fali krytyki i spadku popularności YouTube Google wycofało się z tej decyzji by w końcu zadecydować o uśmierceniu swojej platformy społecznościowej.

Oficjalnie Google Plus w wersji dla klienta detalicznego zniknie w sierpniu przyszłego roku, a serwis zostanie przeobrażony pod kątem potrzeb użytkowników biznesowych. Jednocześnie nadal będą rozwijane usług, które na przestrzeni lat zostały wyodrębnione z G+ i ewoluowały w osobne produkty.

Na decyzję Google wpływ miały co najmniej trzy czynniki: mała ilość użytkowników, mizerny czas jaki spędzali oni z Google+ (sesja 90% użytkowników trwała średnio 5 sekund), oraz kwestie bezpieczeństwa. Okazało się bowiem, że w wyniku błędu w API praktycznie każdy deweloper mógł uzyskać dostęp do prywatnych danych użytkowników usługi. Zagrożone było 0,5 miliona kont, a błąd istniejący w kodzie od 2015 roku załatano dopiero w marcu bieżącego roku nie informując o tym nikogo. Google chciało ukryć całą sprawę by nie narazić na szwank swojego wizerunku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. raczej nikt płakać nie będzie (autor: Qjanusz | data: 10/10/18 | godz.: 08:49)
    ...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.