Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Czwartek 11 października 2018 
    

WD prezentuje nowe układy NAND Flash dla smartfonów


Autor: Wedelek | źródło: WD | 19:20
(2)
Western Digital zaprezentował nowe moduły pamięci nieulotnej dedykowane urządzeniom przenośnym, takim smartfony i tablety internetowe. Seria iNAND MC EU321 EFD obejmuje nośniki zbudowane z 96-warstwowych kości 3D NAND Flash z interfejsem UFS 2.1 o łącznej pojemności do 256GB. Opisywane chipy zostały od podstaw zaprojektowane przez WD w oparciu o architekturę nazwaną iNAND SmartSLC 5.1 i oferują sekwencyjny zapis danych na poziomie 550MB/s. Niestety nie podano informacji o prędkości ich odczytu, ilości IOPS czy wykorzystanej litografii.

Tym bardziej nie wiemy też, ile za swoje nowe moduły WD każe sobie zapłacić.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. 96-warstw (autor: Conan Barbarian | data: 11/10/18 | godz.: 21:03)
    Tutaj można się dowiedzieć dlaczego pogoń w warstwy też ma swoje granice: https://www.eetasia.com/...ions_of_3D_NAND_Scaling

  2. Będzie jak w sondach kosmicznych, (autor: Duke Nukem PL | data: 14/10/18 | godz.: 10:20)
    że wystrzelona elektronika po doleceniu do celu w 6 lat będzie w zasadzie obiektem godnym uśmiechu politowania. No ale w zasadzie będzie robiła to co zaplanowano te 6 lat wcześniej. :)

    Żeby się nie okazało, że po wyprodukowaniu pierwszej partii towaru fabryka jest zamykana bo trzeba wymienić i skalibrować nową linię produkcyjną na niższy proces.
    Nic tylko czekać aż koncepcja kilkudziesięciowarstwowa zostanie wdrożona w produkcji procesorów. Wtedy można uruchamiać przedsprzedaż procesorów na rok na przód. Będą kartki i zapisy oraz komitety kolejkowe dla firm transportowych pod fabryką. :))


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.