Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 17 października 2018 
    

Jak tanio kupić dobry komputer?


Autor: materiały partnera | 10:02
Kupno komputera to spora inwestycja, która ma służyć przez lata i spełniać wiele różnych rozrywkowych i praktycznych funkcji. Warto jest więc zastanowić się na tym, jak nabyć dobry sprzęt, nie wydając przy tym fortuny.

Skąd wziąć środki na komputer?

Kupując nowy sprzęt, trzeba najpierw ustalić dostępny budżet. Często konieczne jest łączenie różnych źródeł finansowych, ponieważ np. poprzedni sprzęt popsuł się nagle i nie było czasu, aby zaoszczędzić odpowiednio dużej ilości środków. W takich przypadkach pomocne mogą być oferty pożyczek na Matchbanker.pl, dzięki którym błyskawicznie można uzyskać potrzebną sumę pieniędzy.

Na samym początku dobrze jest również określić, do czego konkretnie używa się komputer. Jeżeli ma więc on służyć wyłącznie do korzystania z Internetu, to kupowanie sprzętu wyposażonego w najlepszą kartę graficzną mija się z celem. Kiedy jednak potrzebny jest sprzęt dla zapalonego gracza, to każdy parametr techniczny ma ogromne znacznie. Ważne jest to, aby kupić dokładnie taki sprzęt, jaki jest potrzebny i nie przepłacać za zbędne dodatki.

Nowy, używany, a może samodzielnie składany sprzęt?

Przymierzając się do kupna komputera, ma się trzy główne możliwości. Najczęściej po prostu kupuje się zupełnie nowy sprzęt. W tym przypadku zaleca się, aby kupować urządzenie, którego podzespoły pod względem technicznym są nowoczesne, ale niekoniecznie najnowocześniejsze, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dobrze jest również wykorzystać potęgę Internetu i porównywarki, dzięki którym dany komputer można kupić po możliwie najniższej cenie. Bardzo opłacalnym pomysłem zwykle jest także poczekanie na sezon wyprzedażowy albo też nabycie sprzętu z drobnymi wadami np. zarysowaniami, gdyż wtedy można nabyć komputer w cenie, która jest niższa nawet o kilkadziesiąt procent.

Kiedy budżet jest skromny, warto jest rozważyć nabycie używanego komputera. W ten sposób można za grosze kupić świetny sprzęt, ale również i trafić na wadliwy towar. Zanim więc kupi się komputer na rynku wtórnym, dobrze jest dokładnie sprawdzić dany sprzęt, najlepiej z pomocą doświadczonego informatyka.

Ciekawym pomysłem na tanie nabycie komputera, który w dodatku będzie idealnie dopasowany do preferencji danej osoby, jest samodzielne złożenie takiego sprzętu. W tym przypadku jednak konieczna jest odpowiednia wiedza i doświadczenie.

Czy wybranie sprzętu bez wgranego systemu operacyjnego się opłaca?

Kupując komputer, czy też laptop bez wgranego systemu operacyjnego, można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Oczywiście jednak bez systemu sprzęt jest bezużyteczny, a nie każdy jest przecież zainteresowany instalacją i użytkowaniem darmowego systemu operacyjnego, takiego jak Linux.

Niektórzy jednak są posiadaczami kopii systemu Windows na płycie lub też mogą ją bezproblemowo otrzymać, ponieważ wiele uczelni oferuje swoim studentem za darmo taki system. W takich przypadkach warto jest kupić komputer niemający wgranego systemu operacyjnego i zainstalować go samodzielnie.

O sprzęt warto dbać

Niezależnie od tego, jaki komputer się kupi, zawsze trzeba o niego zadbać, gdyż tylko wtedy posłuży przez wiele lat, a inwestycja w niego okaże się naprawdę korzystna. Warto więc pamiętać o tym, aby komputer cały czas utrzymać w czystości.

Bardzo ważne jest również to, aby gwarancję na nabyty sprzęt przechowywać w ustalonym miejscu, tak żeby nie okazało się, że zaginęła, wtedy, kiedy okaże się potrzebna. Można ją także zeskanować i przechowywać w formie elektronicznej.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.