Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 16 października 2018 
    

VPS w praktyce. O zastosowaniu jednego z najpowszechniejszych serwerów


Autor: materiały partnera | 12:02
Co kryje się pod skrótem VPS? Dla kogo ten rodzaj urządzenia został stworzony? Komu jest najbardziej polecany? Jakie jest jego wykorzystanie? Na wszystkie powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym poradniku poświęconym Virtual Private Server – nowoczesnej alternatywie wobec tradycyjnego hostingu wirtualnego.

Zwirtualizowana maszyna

Chcąc najprościej jak się da wyjaśnić, czym jest VPS, należy z pewnością podkreślić, że jest to zwirtualizowany serwer dedykowany, w oparciu o który możliwe jest realizowanie identycznych operacji i procesów jak podczas dysponowania standardowym serwerem dedykowanym. W praktyce natomiast to wydzielony fragment, jaki zapewnia pełną funkcjonalność, elastyczność, solidność, a różnica tkwi wyłącznie w cenach –skoro jest to wygospodarowana część, a nie całość jak w przypadku urządzenia dedykowanego, koszt VPS jest z reguły dużo niższy. Warto wspomnieć, iż inwestycja w serwer tej kategorii to gwarancja o wiele większego dopasowania do indywidualnych potrzeb i preferencji niż klasyczny hosting współdzielony. Zastosowanie VPS jest banalnie łatwe, a także wygodne, ponieważ użytkownik otrzymuje dostęp administracyjny, a zatem mówiąc językiem fachowym – tzw. Root – poprzez który może osobiście dokonywać instalacji i samodzielnie przeprowadzać konfiguracje. Zarządza on danymi, plikami, aplikacjami, procesami jak chce i kiedy tylko chce.

Uniwersalność nadrzędną zaletą

Firm gwarantujących takie rozwiązanie jest obecnie na pęczki. Jedną z nich jest Linuxpl.com, która proponuje serwery VPS wysokiej jakości, doskonale nadające się do użytkowania przez każdego, bez wyjątku. I rzeczywiście, o ile mowa o naprawdę solidnym urządzeniu, nie ma kłopotu z tym, aby nadawał się on do „ogarnięcia” przez kompletnego laika, jak i spełniał wysokie wymagania i zaspokajał rosnące oczekiwania doświadczonego konsumenta poszukującego profesjonalnej maszyny. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum internetowe, aby zauważyć szereg rozmaitych pozytywnych komentarzy dodawanych przez tych, którzy mieli już okazję korzystać z omawianego rozwiązania. Chwalą sobie je przede wszystkim za sposobność posiadania dostępu do całej zawartości z poziomu jednego panelu, oszczędności w porównaniu z inwestycją w serwer dedykowany, łatwości obsługi i bezawaryjności.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.