Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 19 października 2018 
    

Micron przejmie wszystkie udziały w IM Flash Technologies


Autor: Zbyszek | źródło: Reuters | 16:05
(3)
IM Flash Technologies, to spółka joint venture założona w 2005 roku przez Intela oraz Microna, zajmująca się produkcją pamięci NAND Flash. Poza modułami pamięci NAND spółka wytwarza także kości 3D XPoint wykorzystywane w nośnikach Intel Optane. Niestety od jakiegoś czasu we współpracy pomiędzy Intelam i Micronem musiały następować jakieś problemy, ponieważ obaj producenci zapowiedzieli na początku tego roku, że ich drogi wkrótce się rozejdą. Od tamtego czasu trwały wspólne negocjacje, których zwieńczeniem jest osiągnięcie porozumienia, na mocy którego Micron odkupi od Intela wszystkie udziały w IM Flash Technologies i stanie się jego jedyny właścicielem.

Taką możliwość dawała Micronowi zawarta w 2005 roku umowa stworzenia IM Flash Technologies, w ramach której Micron posiadał 51 procent udziałów w spółce, a Intel 49 procent. Teraz postanowiono skorzystać z tej możłiwości, a trwające kilka miesięcy negocjacje dotyczyły głównie podpisania pomiędzy Intelem i Micronem nowej umowy na produkcję i dostawy kości pamięci 3D XPoint oraz uzgodnienia zasad ich dalszego rozwoju. Prawdopodobnie najtrudniejszym etapem rozmów było ustalenie ceny, po której Micron będzie dostarczał moduły Intelowi.

Według niepotwierdzonych informacji, zakończenie współpracy w ramach Flash Technologies i przejęcie tej spółki przez Microna to efekt różnych priorytetów i oczekiwań obu producentów wezględem wytwarzanych pamięci. Dla Intela priorytetem był rynek serwerowy oraz moduły o wysokiej pojemności i wydajności, natomiast Micron wolał skupić się na opracowywaniu i produkcji pamięci dla rynku mobilnego (smartfony), co wymagało innego podejścia projektowego. Obu koncepcji jak widać nie udało się pogodzić.

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. :)) (autor: Duke Nukem PL | data: 20/10/18 | godz.: 19:59)
  Intelik wolał kosić wysoką marżą w sektorze serwerowym aby się za dużo nie narobić a Micron pewnie widzi sens w masowej produkcji dla ludu co (być może) wróży mocny spadek cen 3D XPoint. Oby.

 2. @1 doladnie... (autor: gantrithor | data: 21/10/18 | godz.: 18:49)
  micron opracowal juz nastepce czyli druga generacje 3dxpoint i ma zamiar skupic sie na rynku mobilnym gdzie zastosowanie 3d xpoint ma jak najbardziej sens , smartfony potrzebuja jaknajszybszego odczytu danych tak i w szybkosci przesylu jak i dostepie do nich zapis jest mniej wazny bo i tak jest duzo wyzszy niz potrzeba kolejnym decydujacym czynnikie jest zywotnosc pamieci 3dxpoint ktora nie spada wraz z minutaryzacja w przeciwienstwie do pamieci flash , kolejnym plusem jest nizsze zapotrzebowanie na energie elektryczna niz pamieci flash.

  Intel woli odcinac kupony a samo rozwiazanie jest troche nietrafione bo dla ludzi jest zbyt drogie i problematyczne wymaga procesora intela ze wsparciem takiego nosnika czyli tylko nowe modele procesorow a dla korporacji ma zbyt mala pojemnosc bo tu cena nie gra tak duzej roli.

  Micron moze zaatakowac dwa rynki naraz ale wydaje mi sie ze najpierw beda celowali w rynek mobile gdzie koszty szybciej sie zwroca niz na rynku pc no ale zobaczymy.


 3. oby micron (autor: pawel1207 | data: 23/10/18 | godz.: 11:27)
  obnizyl ceny 3D XPoint bo to obecnie najlepsze produkowane rozwiazanie oby ..

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.