Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 22 października 2018 
    

Urząd antymonopolowy UE zezwala na zakup GitHuba przez Microsoft


Autor: Wedelek | źródło: Reuters | 05:16
Na początku czerwca informowaliśmy o planach przejęcia serwisu GiHub przez Microsoft za kwotę 7,5 miliarda dolarów wypłaconych w akcjach giganta z Redmond. Jednak by transakcja mogła dojść do skutku najpierw zatwierdzić musiały ją komisje antymonopolowe z USA i UE. W końcu po czterech miesiącach oczekiwania odpowiedni organ akredytowany przy Unii Europejskiej wydał pozytywną opinię dając tym samym zielone światło obu podmiotom. Proces wchłonięcia serwisu GitHub w struktury firmy Microsoft powinien zakończyć się do końca roku.

Nowy właściciel zapewnia przy tym, że nie ma zamiaru w jakikolwiek sposób ograniczać społeczności kupowanego serwisu zakazami lub nakazami czy zmieniać panujących w nim zasad. Oczywiście zmiany zajdą, ale będą one podyktowane integracją z innymi usługami Microsoftu.

Aktualnie GitHub obejmuje ponad 80 milionów repozytoriów tworzonych przez niespełna 28 milionów użytkowników, z których duża część pracuje w firmach IT takich jak Apple, Amazon, Google, czy IBM. Sam Microsoft również dołożył sporą cegiełkę do rozwoju serwisu. Aktualnie różnego rodzaju kod publikuje na nim ponad 1000 pracowników giganta z Redmond. Warto też nadmienić, że w ostatnim czasie serwis borykał się z problemami finansowymi i w związku z tym dynamicznie poszukiwał inwestora, którym ostatecznie został Microsoft. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.