Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 23 października 2018 
    

Samsung prezentuje nowe gogle rozszerzonej rzeczywistości


Autor: Wedelek | źródło: Tech Report/inne | 18:59
Sasmung wprowadził do sprzedaży poprawioną wersję swoich okularów rozszerzonej rzeczywistości stworzonych z myślą o użytkowników platformy Windows. Urządzenie HMD Odyssey+ bardzo mocno przypomina swojego poprzednika oferując niemal identyczną specyfikację techniczną. Takie same są na przykład przednie kamerki rejestrujące otoczenie wokół uczestnika, słuchawki zaprojektowane przez AKG oraz manipulatory. Samsung nadal korzysta też z ekranów AMOLED o rozdzielczości 1440 x 1600 pikseli, przekątnej 3,5-cala oraz odświeżaniu 60-90Hz.

Gęstość pikseli to więc nadal 616 PPI, aczkolwiek producent przekonuje, że użytkownik ma wrażenie, jak gdyby na cm^2 upakowano ich dwukrotnie więcej. Jest to zasługa technologii ASDE (Anti-Screen Door Effect Display). Za tą nazwą kryje się siatka rozpraszająca światło z piksela w taki sposób by maskować pustą przestrzeń pomiędzy pikselami. Ponoć dzięki temu oko nie jest w stanie dostrzec pojedynczych pikseli. Producent poprawił również budowę pałąka dzięki czemu gogle lepiej leżą na głowie. Specyfikacja techniczna obejmuje również akcelerometr, żyroskop, sensor IPD, czujnik zbliżeniowy, dwa mikrofony oraz złącza HDMI i USB 3.0. Kąt widzenia to podobnie jak w starszym Odyssey 110 stopni.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 500 dolarów.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.