Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 30 października 2018 
    

Nintendo sprzedało prawie 23 mln konsol Switch w 18 miesięcy


Autor: Zbyszek | źródło: Nintendo | 14:36
(3)
Firma Nintendo poinformowała o najnowszych rezultatach sprzedaży konsol Switch. W ciągu 18 miesięcy jakie minęły od momentu rynkowej premiery urządzeń, sprzedanych zostało łącznie 22,86 mln. egzemplarzy konsol. Dla Nintendo to duży sukces - dla porównania inne urządzenie tego producenta, GameCube, sprzedało się w liczbie 21,74 mln. egzemplarzy w ciągu 6 lat obecności na rynku. Natomiast w porównaniu do PlayStation 4, poziom sprzedaży konsoli Switch jest bliski do średniego poziomu uzyskanego przez konsole PlayStation 4 w całym okresie sprzedaży (76 mln konsol w 54 miesiące).

Należy jednak dodać, że w pierwszym roku sprzedaży PS4 notowało około dwukrotnie lepsze wyniki sprzedaży niż Nintendo Switch, sprzedając się w nakładzie prawie 30 mln. sztuk w pierwszych 12 miesiącach.


Nintendo Switch to konsola, która może działać w dwóch trybach – stacjonarnym i przenośnym. Urządzenie jest wyposażone w najnowszy procesor Nvidia Tegra oraz 6.2-calowy ekran o rozdzielczości 1280x720 pikseli, 32GB wbudowanej pamięci na dane, slot na karty pamięci microSD i baterię pozwalającą na granie przez 2.5 do 6 godzin.

W warunkach domowych główną część umieścimy w stacji dokującej podpiętej do zewnętrznego monitora, a dwa kontrolery Joy-Cony łączy się ze sobą tworząc tradycyjnego pada.

Switcha możemy też zabrać ze sobą w podróż zmieniając go w konsolę przenośną. W takim przypadku Joy-Cony możemy przymocować do obu boków ekranu. Kontrolery dysponują modułami podczerwieni, komunikacji bezprzewodowej, NFC oraz mechanizmem wibracji. Cena urządzenia wynosi 299 USD. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Wystarczyła jedna gra (autor: pwil2 | data: 30/10/18 | godz.: 23:24)
  by fani kupili miliony sztuk konsolki. Szkoda, że trochę bardziej się nie przyłożyli, bo mogłaby być ciekawa konsolka dla wszystkich. Nie tylko zagorzałych fanów Nintendo. Mogli dać więcej mocy w trybie stacjonarnym.

 2. ... (autor: radonix | data: 31/10/18 | godz.: 23:10)
  Chodzą plotki, że w 2019 roku światło dzienne ujrzy rewizja druga tej konsoli (co-nieco jest do poprawki).
  Póki co, to wstrzymam się jeszcze z zakupem.


 3. Himanshu (autor: Himanshu0709 | data: 1/11/18 | godz.: 07:58)
  Thanks for this impressive article if you were the windows 10 user then from our website http://desktopiconswindows10.com/ you will get the tutorial by which you will learn to use desktop icons in windows 10 pc.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.