Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 30 października 2018 
    

IBM kupuje Red Hat za 34 miliardy dolarów


Autor: Zbyszek | źródło: Reuters | 14:59
Koncern IBM poinformował, że za kwotę 34 mld. USD zakupi firmę Red Hat - jednego z liderów na rynku producentów oprogramowania klasy korporacyjnej. Zakup, jeśli zostanie sfinalizowany, będzie jedną z największych w historii transakcji pomiędzy spółkami z sektora IT , a także największym zakupem dokonanym kiedykolwiek przez IBM. W ramach zawartej umowy, IBM zapłaci za każdą akcję Red Hat aż 190 dolarów, o 63 procent więcej aniżeli wynosiła cena akcji Red Hat podczas piątkowego zamknięcia notowań giełdowych. Transakcja ma zostać zakończona w drugiej połowie 2019 roku.

Transakcja ma pozwolić IBM na poszerzenie portfolio oprogramowania korporacyjnego dostępnego na zasadach subskrypcji, oraz pośrednio wpłynąć na wzrost sprzedaży dedykowanych dla oprogramowania serwerów.

IBM zapowiada, że zarówno marka jak i niezależność Red Hat zostanie utrzymana. Dyrektorem generalnym Red Hat pozostanie Jim Whitehurst, nie zmieni się także pozostała kadra menadżerska, główna siedziba i zakłady produkcyjne. Ponadto IBM nie zamierza znacząco ingerować w działalność przedsiębiorstwa, gdyż jak uważa, jego niezależność jest gwarancją utrzymania dotychczasowej pozycji rynkowej. Oba podmioty mają współpracować na zasadzie połączonych sił, wspierając swoje najlepsze rozwiązania oraz dążąc do rozwoju usług chmurowych. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.