Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 2 listopada 2018 
    

Wyniki finansowe Apple w ostatnim kwartale - 62,9 mld. USD przychodu


Autor: Zbyszek | źródło: Apple | 12:04
Firma Apple opublikowała wyniki finansowe uzyskane w ostatnim kwartale rozrachunkowym, zakończonym w dniu 28 września 2018 roku. Przychody firmy w tym okresie wyniosły 62,9 miliarda dolarów - o 20 procent więcej w porównaniu do tego samego kwartału przed rokiem oraz o 18 procent więcej w porównaniu do poprzedniego kwartału tego roku. Zysk operacyjny wyniósł 16,1 mld USD, zysk netto 14,1 mld USD, a zysk netto przeliczany na akcję 2,91 USD - o 41 procent więcej niż w tym samym kwartale rok wcześniej i o 24 procent więcej niż w poprzednim kwartale.

W minionym kwartale firma sprzedała łącznie 46,9 mln. sztuk iPhone (względem 46,7 mln rok wcześniej i 41,3 mln kwartał wcześniej), 9,7 mln iPadów (względem 11,55 mln rok wcześniej i 10,3 mln kwartał wcześniej) oraz 5,3 mln sztuk komputerów Mac (względem 3,7 mln rok wcześniej i 5,4 mln kwartał wcześniej).

Wyraźnie widać, że poziom sprzedaży poszczególnych urządzeń był sumarycznie zbliżony do uzyskanego przed rokiem, natomiast wzrost przychodu i zysku wynika głównie z wyższej ceny urządzeń, a głównie z powodu wyraźnego zwiększenia średniej ceny sprzedaży telefonów iPhone, za co odpowiadają dość drogie iPhone X, iPhone Xs oraz iPhone Xr. Jednocześnie w porównaniu do tego samego kwartału przed rokiem przychód z zegmentu usług(iCloud, App Store, Apple Music) wzrósł o 17 procent od kwoty 10 mld. dolarów.

W bieżącym okresie rozliczeniowym który potrwa do końca grudnia, w związku z przypadającym w nim świątecznym okresie zakupowym, Apple spodziewa się przychodów na poziomie - w wysokości od 89 do 93 miliardów dolarów.

Jednocześnie Tim Cook prowadzący prezentację zapowiedział, że począwszy od przyszłego kwartału Apple nie będzie już podawać w raportach liczb określających sprzedaż iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac. Analitycy odebrali to jako zły znak, w efekcie czego ceny akcji spółki spadły o ponad 5 procent. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.