Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 2 listopada 2018 
    

Samsung spodziewa się gorszych wyników finansowych w 4. kwartale


Autor: Zbyszek | źródło: Reuters | 16:46
(3)
Być może smartfony i telewizory są najpopularniejszymi i najbardziej rozpoznawalnymi produktami w portfolio firmy Samsung, ale to nie one, lecz produkcja układów scalonych oraz pamięci NAND i DRAM w największym stopniu wpływa na wyniki finansowe Koreańczyków. Firma informowała kilka miesięcy temu, że w związku z trwającym bardzo dużym zainteresowaniem produktami półprzewodnikowymi, w bieżącym roku spodziewa się rekordowych wyników finansowych. Teraz koreański producent, po rekordowym dla siebie 3. kwartale, obniżył wcześniejszą prognozę swoich przychodów w 4. kwartale tego roku.

W 3. kwartale tego roku przychód firmy wyniósł 57 miliarda dolarów, a zysk operacyjny 15,4 miliarda dolarów - o 20 procent więcej niż w tym samym kwartale przed rokiem. Za znaczną część tego wyniki odpowiadał dział produkcji półprzewodników, który w porównaniu do tego samego okresu przed rokiem odnotował wzrost przychodu o 37 procent i wygenerował zysk operacyjny w kwocie 11,9 mld. USD.

Samsung informuje jednak, że trwający dotychczas boom na pamięci NAND I DRAM ulega znacznemu spowolnieniu, dlatego w 4. kwartale spodziewa się rezultatów gorszych niż dotychczas planowane. Z powodu mniejszych zamówień na układy półprzewodnikowe, zarówno przychód jak i zysk operacyjny firmy w 4. kwartale mają być około 4 procent niższe od uzyskanych w 3. kwartale, i to pomimo tego, że 4. kwartał zwyczajowo zazwyczaj jest najlepszy dla branży elektronicznej.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Wszystkie drogi prowadzą do nowych technologii (autor: FranekKosi | data: 4/11/18 | godz.: 12:59)
  i one będą najważniejsze a początkiem zmian jest właśnie pełne wdrożenie litografii 7nm z użyciem ekstremalnego ultra fioletu przez tą firmę.Zastanawiam się czy Koreańczycy po uruchomieniu produkcji w nowej fabryce jaka powstaje są w stanie już w 2020roku osiągać zysk netto w wysokości ponad 30miliardów dolarów zaczynając od pierwszego kwartału.
  W końcu DDR4 a nawet HBM2 pójdzie w zapomnienie bo w ich miejsce przyjdą nowsze i szybsze rozwiązania , które o najlepszej jakości i wydajności będzie mogła zapewnić tylko firma Samsung.


 2. Przeszacowana sprzedaż iPhone XR (autor: Gakudini | data: 5/11/18 | godz.: 11:02)
  w nich uderzyła?

 3. Z innej beczki ale od tej samej firmy (autor: Bjaku | data: 5/11/18 | godz.: 22:13)
  przyszły rok jeżeli chodzi o sprzedaż odbiorników TV będzie pod znakiem nowego dziecka tej korporacji.Pierwsze testy pokazują przełom i nikt już nie będzie musiał się męczyć z jakością obrazu SD z ogromnym blurem na ekranie.
  https://www.techradar.com/...sung-q900r-8k-qled-tv


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.