Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 13 listopada 2018 
    

Hosting dla strony internetowej - tani, szybki i bezpieczny


Autor: materiały partnera | 06:30
Prowadzenie własnej strony internetowej jest zadaniem o wiele trudniejszym, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Nie zmienia to jednak faktu, że wejście w wirtualne medium coraz częściej okazuje się absolutną koniecznością, szczególnie dla firm bądź organizacji, które chcą dotrzeć do szerszego grona ludzi.

Jeżeli już pada słowo "strona internetowa", tuż obok niej stoi dumne "hosting". Każda strona musi mieć miejsce na serwerze, który udostępni jej zasoby (zdjęcia, treści, skrypty zakupowe etc.) dla przeglądających witrynę. I tu zaczyna się problem, gdyż rodzajów hostingu jest wiele, a każdy cechuje się innymi parametrami. Jak pogodzić skuteczność, bezpieczeństwo, zasoby serwera i niską cenę za usługę hostingową? Poniżej postaramy się znaleźć odpowiedzi na to pytanie, analizując ofertę firmy IDHosting, która od lat wiedzie prym w zakresie oferowania Klientom najlepszych, najbezpieczniejszych i najbardziej stabilnych usług hostingowych.

Bezpieczna strona WWW – na co zwrócić uwagę?Zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję, warto jest dokładnie zaznajomić się ze specyfikacją danej usługi hostingowej. Podstawą dla każdej firmy hostingowej są sprawne i dobrze zabezpieczone serwery. IDHosting jest jedną z najbardziej zaufanych firm, ciesząc się wśród internautów licznymi, pozytywnymi opiniami. Marka ta może poszczycić się serwerami, które fizycznie znajdują się w ich własnych, monitorowanych placówkach. Dzięki temu rozwiązaniu można mieć pewność, że zawierzone IDHosting dane są bezpieczne przed zewnętrzną ingerencją. To jednak nie wszystko – firma ta nigdy nie stroni od nowych technologii, skutkiem czego jej serwery są szybkie i niezawodne.

Oczywiście, wiele więcej zagrożeń dla strony internetowej pochodzi z samego Internetu. Klienci, którzy zakładają swoje własne konta, pozostawiają na danej stronie prywatne informacje lub używają ich do przeprowadzania operacji finansowych bez wątpienia będą oczekiwali zabezpieczeń na wysokim poziomie. Mowa tutaj o certyfikatach SSL.

Wszystko o certyfikatach SSLCertyfikat SSL ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa danych na konkretnej witrynie. Jest to narzędzie, którego zadaniem jest uniemożliwienie nieautoryzowanych połączeń. Istotna jest także ich rola w potwierdzeniu tożsamości strony. W sieci można czasem natknąć się na imitacje, które usiłują podszyć się pod dany portal w celu wyłudzenia loginu oraz hasła. Właśnie z tego powodu warto jest upewnić się, że adres WWW posiada odpowiednie oznaczenia.
Kolejną ważną kwestią jest fakt, że takie certyfikaty nie są ekskluzywne dla dużych stron, gdzie przechowywane są niemałe ilości bardzo ważnych danych. Niemal każdy portal, na którym użytkownicy dzielą się danymi z serwerem powinien być wyposażony w SSL.Zabezpieczeniami tego typu powinni zainteresować się administratorzy stron takich jak:
• sklepy internetowe,
• portale banków,
• fora internetowe,
• dzienniki elektroniczne,
• strony przeznaczone dla pracowników bądź uczniów danej placówki,
• gry online,
• portale społecznościowe.

Ofert z tego zakresu jest bardzo wiele, dlatego można dopasować je do swoich własnych, indywidualnych potrzeb. Koszt podstawowego certyfikatu SSL nie jest wysoki, lecz w niektórych przypadkach cena może osiągnąć większe kwoty. Dużym atutem IDHosting jest dołączenie darmowego SSL do wszystkich usług hostingowych, dzięki czemu nie trzeba liczyć się z dużymi, dodatkowymi opłatami za zabezpieczenia strony. W czasach, gdy certyfikaty SSL uznaje się za standard, możliwość darmowego zaszyfrowania informacji na swojej witrynie jest nieoceniona.

Wygodne zarządzanie i stabilność portaluKwestią niezwykle ważną, aczkolwiek często przeoczaną, jest stabilność serwera. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak skomplikowanym procesem jest przesyłanie danych od hosta do użytkownika. Informacje te przechodzą wielokrotne kodowanie, przez co może dojść do błędów, przerw i pomyłek. Dobry dostawca to taki, który tego typu incydenty ogranicza do minimum, oferując usługi na nienagannym poziomie. IDHosting, obok bezpieczeństwa, bardzo ceni sobie także płynną i sprawną pracę swoich serwerów.

Czasami należy liczyć się z tym, że w przypadku dużego ruchu na stronie może dojść do przeciążeń. Aby ustrzec się przed tym problemem, powinno się postawić na takie serwery, które posiadają najszybsze dyski SSD i podlegają regularnym przeglądom technicznym.

Firmy hostingowe powinno się oceniać również poprzez pryzmat ich pomocy technicznej. Jak wiadomo, osoba nieobeznana z faktycznym funkcjonowaniem portali internetowych musi zwrócić się do fachowców w razie awarii, błędów, czy po prostu zwykłych pytań. Kadra IDHosting jest doskonale wyszkolona, dlatego powinna sprawnie rozwiązać wszelakie problemy, które mogą zaistnieć podczas pracy serwerów.

Jak ważny jest wybór dobrych serwerów?Można wydać tysiące złotych na atrakcyjny i nowoczesny design portalu, ciekawe, przyciągające klientów reklamy oraz potężne zaplecze strony. Wszystko to jednak traci na znaczeniu, jeśli host nie spełnia swojej roli i na witrynie występują częste zakłócenia. Nie ma sensu decydować się na podejrzanych usługodawców, którzy, chociaż oferują mocno zaniżone ceny, to nie są tak niezawodni co profesjonalne firmy. Właściwie dobrany serwer ma przełożenie na praktycznie każdy aspekt strony internetowej, dlatego przemyślany jego wybór powinien być priorytetem dla każdego rozsądnego biznesmena. Funkcjonalny, szybki, a przede wszystkim doskonale zabezpieczony host to recepta na internetowy sukces w dowolnej branży.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.