Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 6 listopada 2018 
    

All-In-One - wszystko w pakiecie


Autor: materiały partnera | 06:00
Jeszcze do niedawna komputery zintegrowane typu All-In-One nie były popularne. Świat się jednak zmienia i teraz zyskują na popularności – i to znacznie! Warto zainteresować się takimi urządzeniami, gdyż oferują naprawdę wiele – zalety laptopów oraz pecetów.

Komputery typu All-In-One (AIO) miały wąskie grono zwolenników potrzebujących dość oryginalnego sprzętu, który wyróżniał się swoją funkcjonalnością. Ba rynku była to jednak nisza, gdyż modele AIO nie trafiały do masowej sprzedaży. Okazuje się jednak, że są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale mają też wiele pożądanych możliwości. Nic dziwnego, że segment ten coraz dynamiczniej się rozwija, skręcając w nowoczesną stronę…


AIO – ale co to jest? 

Pod określeniem AIO skrywają się pecety w obudowie monitora. Przypominają monitor o grubszej obudowie i z podłączoną klawiaturą. Od tradycyjnego peceta różnią się tym, że korzystają z niedużych podzespołów laptopowych.

Dzisiaj rozwiązanie to staje się modne, ale do niedawna AIO był postrzegany jako zbiór wad komputerów przenośnych i stacjonarnych. Jednak w dobie nowoczesnych rozwiązań i innowacyjnych technologii, a także większa otwartość użytkowników sprawiły, że zaczynają patrzeć na AIO świeżym okiem. Dawne uprzedzenia i nawyki konsumenckie zeszły na dalszy plan, a All-In-One postrzega się – dla odmiany – jako zalety laptopów i klasycznych pecetów.

Wygląd ma znaczenie

Trzeba przyznać, że od zawsze AIO przyciągały spojrzenia ze względu na swój oryginalny design. Są mniejsze i zgrabne – nadal wyróżniają się stylistyką. Nowoczesne komputery All-In-One, np. Lenovo IdeaCentre All-In-One 520s czy AIO 730s, zwracają uwagę dyskretną elegancją. Zaletą ich urody jest przede wszystkim brak skrzynki z kablami, która zwykle psuje estetyczne wrażenie.

Co oferują komputery All-In-One?

Mimo że niepozorne, modele AIO są naprawdę mocne. Do tej pory korzystały jednak z podzespołów laptopa, dlatego też wydajniejsze były komputery stacjonarne. Między innymi z tego powodu gracze wybierali tradycyjne modele, oferujące im najlepszą wydajność. Nowe laptopy i komputery typu All-In-One wyposażone są już w bardzo dobre karty graficzne i mocne procesory – nie są zatem gorsze, aby oddać się na nich profesjonalnej rozrywce.

Jako przykład może posłużyć m.in. Lenovo AIO Y910 – model ładny, wydajny i niewielki, bo mający raptem 27-calowy ekran o rozdzielczości QHD. Wyposażono go w podzespoły z wysokiej półki – za jego moc odpowiada procesor Core i7, a za obraz karta graficzna GTX 1080. Najnowsze modele w ofercie Lenovo – All-In-One 520 oraz AIO 720s – korzystają z najnowszych i najszybszych procesorów Intela, jakie oferowane są użytkownikom domowym. Same plusy? Dodajmy jeszcze lepszy komfort gry niż w przypadku komputera stacjonarnego…

Mobilny nie znaczy najlepszy

Nie tylko zresztą, bo jednak komfort użytkowania laptopa też nie jest najwyższy. Klawiatura – w razie awarii czy zalania kubkiem gorącej kawy – nie jest łatwym elementem do wymiany, ekran mógłby być większy, ale wtedy całość będzie ciężka i mało poręczna. Mimo tych wad to nadal laptopy są najpopularniejsze – poręczne, stosunkowo lekkie, można je wszędzie spakować i wziąć ze sobą itd.

Prawie każdy wymieni tę ich cechę jako jedną z najważniejszych, a tymczasem wielu z nas nie wykorzystuje tej zalety, czyli ich mobilności. Zwykle korzystają z laptopa podobnie jak z komputera stacjonarnego – ustawiają go w wybranym miejscu w domu lub biurze.

All-In-One – faktycznie same zalety

Większy komfort przy takim użytkowaniu zapewni jednak model All-In-One, gdyż wyposażony jest zwykle w co najmniej 17-calowy monitor – można też wybrać model 27-calowy – klawiaturę oraz mysz. Oba te elementy najczęściej są bezprzewodowe, co jest też bardzo praktyczne, gdyż można je wymienić na inne w dowolnym momencie. AIO jest też ławy do przenoszenia go w inne miejsce.

Komputery All-In-One faktycznie łączą zalety laptopów i modeli stacjonarnych, ale to nie wszystko – sprawdzą się ponadto tam, gdzie oba te warianty nie będą najlepszym rozwiązaniem. Ich wyjątkową budowę można docenić, używając ich w biurze.

Modele serii Lenovo ThinkCentre All-In-One sprawdzą się idealnie jako praktyczne urządzenia do biura – są nieduże, ale oferują spory ekran, wydajne, gwarantują wysoki komfort pracy. Wybrane z nich mają ekran dotykowy, który przyda się grafikom, użytkownikom przygotowującym prezentacje itd.

Trzeba przyznać, że możliwości komputerów AIO już są duże, a potencjał jeszcze większy. Segment ten na pewno będzie się rozwijał i warto śledzić aktualną ofertę tych modeli. 

Więcej na temat komputerów AIO dowiesz się z serwisu Lenovozone. Dowiesz się jak wybrać komputer AIO oraz znajdziesz tam bieżące informacje na temat najnowszych modeli AIO od firmy Lenovo. 


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.