Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Czwartek 8 listopada 2018 
    

Mercury Research: wzrost udziałów AMD w rynku procesorów


Autor: Zbyszek | źródło: Mercury Research | 05:47
(5)
Firma analityczna Mercury Research opublikowała najnowszy raport z danymi dotyczącymi udziału poszczególnych producentów w rynku procesorów. Wynika z niego, że w 3. kwartale firma AMD po raz kolejny z rzędu odnotowła wzrost udziałów w rynku. Ogólny udział firmy AMD w rynku procesorów x86 wyłączając Internet Rzeczy (IoT) wyniósł 10,6 procent - o 1,5 punktu procentowego więcej w porównaniu z poprzednim kwartałem i o 3,1 punktu procentowego więcej w porównaniu do analogicznego okresu rok temu. W segmencie procesorów do komputerów stacjonarnych (bez IoT) udział AMD w rynku wyniósł 13 procent.

Stanowi to wzrost o 0,8 i 2,1 punktu procentowego odpowiednio z kwartału na kwartał i porównując do tego samego kwartału rok temu. W segmencie procesorów do notebooków (bez IoT) udział AMD w rynku wyniósł 10,9 procent, co stanowi wzrost o 2,1 i 4,1 punktu procentowego w porównaniu do tych samych okresów. W segmencie procesorów serwerowych udział dynamicznie rośnie, ale nadal nie przekroczył 10 procent, co dało wynik ogólny 10,6 procent udziału w rynku.

Z uwagi na to, że na rynku fukcjonuje praktycznie tylko dwóch producentów, AMD zyskuje udziały nieamal w stu procentach kosztem Intela.

Co ciekawe, dane Mercury Research

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. jednym slowem (autor: piwo1 | data: 8/11/18 | godz.: 08:00)
  dobili ze sprzedaza w okolice 50mln sztuk rocznie (intel rocznie sprzedaje 400mln). brawo amd. i pomyslec ze to dzieki GF tyle wyprodukowali. 50mln chipow 200mm2. niezle. z drugiej strony szkoda ze nie widac tego w zyskach. 50mln prockow razy 100 dolcow kazdy powinno dac 5 mld dolcow obrotow. nie wiem chyba za darmo rozdaja te procesory. bo obroty firmy to 1,6mld.

 2. @piwo1 (autor: Qjanusz | data: 8/11/18 | godz.: 08:25)
  te wyniki to jeden wielki mix przychodów, kosztów operacyjnych, kosztów inwestycyjnych, przychodów nie wynikających ze sprzedaży i Bóg raczy wiedzieć czego jeszcze... Nie przełożysz tego 1 do 1, tak jak próbujesz.

  Co do wzrostu udziałów AMD... to wszystko zgodnie z planem. Nie może byc inaczej.

  "Co ciekawe, dane Mercury Research..." - Zbyszek, a co to za taktyczna, mająca trzymać w napięciu pauza?


 3. ryzen 3000 (autor: piwo1 | data: 8/11/18 | godz.: 11:06)
  bedzie miec 32mb l3
  https://www.hd-tecnologia.com/...-tener-9-dies.jpg


 4. wzrost (autor: g5mark | data: 8/11/18 | godz.: 19:01)
  AMD caly przychody to jakas 1/10 zysku na czysto Intela. Wszak AMD rosnie calkiem sporo dwo cyfrowo, ale Intel rowniez. Wiec roznica jest niewielka.
  Nikt nie uwierzy,ze AMD przegoni Intela nawet za 50 lat w takim tempie. Za dwa lata Intel bedzie mial nowa architekture,wiec AMD do tego czasu ma czas na rozwoj.
  Pozatym Intel trzymaq swoich klientow "za mordy", kusi duzymi upustami". przy tych upustach Intela jego klienci kupuja po prostu wiecej i dzieki temu naktrecaja im przychody, czego AMD nie moze bo nie ma z czego spuscic.
  Kolejna sprawa to marza. AMD musi popracowac nad marza. Ta obecna jest 2x mniejsza od Intela. Z taka marza to oni poprostu nie zarabiaja.


 5. @4 - g5mark (autor: Duke Nukem PL | data: 9/11/18 | godz.: 03:07)
  Wieszczysz wzrost cen? :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.