Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 13 listopada 2018 
    

Windows Store odegra bardziej znaczącą rolę w dystrybucji gier?


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 06:39
(6)
Phil Spencer, szef działu gier i konsol Xbox w Microsoft, podczas odbywającej się w weekend konferencji Xbox One 2018 udzielił wypowiedzi, w której nie pozostawił suchej nitki na sklepie Windows Store, a także przyznał, ze Microsoft ma mnóstwo pracy do wykonania dla graczy. Jak stwierdził, choć system operacyjny Windows Microsoftu jest podstawą dla graczy komputerowych, to niektóre jego aspekty są daleko niewystarczające. W tym miejscu wymienił przede wszystkim sklep Windows Store. Jak dodał, nie jest on najlepszym miejscem dla graczy oraz dobrą platformą dla dystrybucji gier, co psuje reputację i finanse Microsoftu.

Microsoft publikuje swoje własne gry za pośrednictwem sklepu Windows Store, a gracze komputerowi którzy są nimi zainteresowani bardzo często zmuszeni są kupować te gry wyłącznie w tym miejscu. Sklep oferuje gry za pomocą tzw. jednego kliknięcia. Niestety, procedura pobierania i instalacji gier w Sklepie Microsoft jest często błędna, a nieudane instalacje i kody błędów stanowią ból głowy części graczy komputerowych. Dodatkowo, niektóre gry mają także dziwne ograniczenia, które nie występują grach dostępnych w zwykłej dystrybucji. Obejmują one między innymi nieobsługiwanie nakładek z aplikacji takich jak Fraps lub Discord, czy w niektórych tytułach brak wsparcia dla Nvidia Shadowplay.

"Myślę, że mamy mnóstwo pracy do wykonania" - przyznał szef działu gier i konsol Xbox Phil Spencer. "Słyszałem opinie na temat naszego Sklepu. Zamierzam przejąć większą rolę w tym, co dzieje się w Windows Store, aby stał się on naprawdę dostosowany do graczy."

Aktualnie na rynku w dystrybucji gier na komputery PC dominuje przede wszystkim Steam. Microsoft aby poprawić swoją pozycję musi nie tylko naprawić niedociągnięcia w dystrybucji gier przez Windows Store, ale gdy już to nastąpi, także rozszerzyć ofertę gier dostępnych w Windows Store.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Do każdej gry będą dodawali turban i butelkę wody pozyskanej z odchodów. (autor: Micky | data: 13/11/18 | godz.: 08:31)
  jw.

 2. minął sie z prawdą... (autor: Qjanusz | data: 13/11/18 | godz.: 08:53)
  Windows Store nie jest nie najlepszym mniejscem dla graczy, ale raczej wręcz najgorszym, przy czym raczej nikomu to nie przeszkadza.

  "Słyszałem opinie na temat naszego Sklepu..." - managerowie działu mobilnego też słyszeli opinie na temat smartfonów Microsoftu i postąpili zgodnie z logiką. Mam nadzieję że będzie konsekwencja w korpo.


 3. A najważniejszą rzeczą powinna być... (autor: Kenjiro | data: 13/11/18 | godz.: 09:03)
  Możliwość kompletnego odpięcia logowania do sklepu od logowania do Windowsa 10, tak by jedno nie wiązało się z drugim (a tym bardziej nie dało się odblokować komputera hasłem MS) i z np. OneDrive.

 4. @ 3 (autor: power | data: 13/11/18 | godz.: 11:15)
  To akurat jest najlepsza rzecz, w przypadku graczy to jest wrecz koniecznosc.

  Kulawy sklep to dla graczy maly problem, bo go nie uzywaja, duzo wiekszym problemem jest skopany system Win10. System ten nie jest przystosowany do gier (sciaganie i wgrywanie aktualizacji podczas grania, skanowanie plikow podczas grania i rozne inne problemy).


 5. Windows Store, moim zdaniem (autor: Soulburner | data: 13/11/18 | godz.: 11:38)
  musi wprowadzić kilka rzeczy, żeby stać się bardziej lubianym:

  - udostępnienie API, aby oferty mogły automatycznie pojawiać się na stronach typu gg.deals
  - poprawić interfejs, lepiej promować nowe gry
  - organizować więcej promocji i wszelakich wyprzedaży
  - dać możliwość pracy offline
  - udostępnić wersję dla OS X i Linuksa :D


 6. ... (autor: radonix | data: 13/11/18 | godz.: 17:00)
  Spoko, bez kompleksów = Nintendo e-shop też leży i kwiczy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.