Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 20 listopada 2018 
    

Handled Smash Z zdolny uruchomić tytuły AAA w sprzedaży już w przyszłym roku


Autor: Wedelek | źródło: PcPerspective | 19:09
(3)
Twórcy kampanii crowdfundingowej która miała doprowadzić do powstania handhelda zdolnego odpalić gry AAA poinformowali o kolejnej zmianie specyfikacji technicznej i zapowiedzieli wprowadzenie modelu Smash Z do sprzedaży już w przyszłym roku. Urządzenie otrzyma 6-calowy ekran FullHD, slot na karty microSD, 4/8GB pamięci RAM typu DDR4 2133 MHz, 64/128GB dysk SSD, moduły WIFi, Bluetooth i 4G, złącza HDMI oraz USB typu C i wreszcie APU V1605B. Układ ten oferuje 4 rdzenie Ryzen z obsługą 8 wątków i zegarem 2GHz (do 3,6GHz z Turbo) oraz IGP Vega 8 z 512 procesorami strumieniowymi działającymi z prędkością do 1,1GHz.

Taka specyfikacja pozwoli na grę w Wiedźmina 3 w rozdzielczości 720p przy średnich detalach ze stałym klatkażem na poziomie 40FPS. Producent przekonuje przy tym, że zastosowana bateria pozwoli na 5 godzin zabawy z dala od gniazdka.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. A teraz wyobraźmy sobie APU Zen 2. (autor: FranekKosi | data: 20/11/18 | godz.: 19:21)
  Wystarczy by posiadało to samo TDP 15W bo kolejny wzrost w wydajności na watt ma wynieść w porównaniu do tego aż 300%.
  Taka zabawka fajna jak ma się kasy pod dostatkiem i akurat można na taki cel wydać.
  Prawdziwy przełom dopiero nastąpi w przyszłym roku bo jak widać wszystko jest uwarunkowane od pełnej dostępności litografii 7nm już dopracowanej a mało kto może zrobić takie skoki w przypadku układów APU czyli CPU+GPU jak AMD.
  AMD na chwilę obecną ma mało kasy by wprowadzić nową architekturę GPU , która będzie rywalizować z Nvidia dla układów wysoko wydajnych ale tutaj odpowiedź może być budowa modułowa MCM.
  Inne rozwiązanie to APU , w którym CPU jest od AMD a GPU od Samsung na rynek gdzie liczy się architektura procesorowa x86 a osobno Samsung ze swoim CPU + GPU dokonujący rewolucji na tym polu już w 2020 roku.


 2. @FranekKosi (autor: Deathraw | data: 21/11/18 | godz.: 00:56)
  Ale czy samo AMD nie zdementowało już użycia mcm w gpu konsumenckim w najbliższej przyszłości ze względu na duże opóźnienia między modułami?

 3. @UP (autor: Dather | data: 21/11/18 | godz.: 13:34)
  Zgadza się, MCM w GPU nie ma racji bytu ze względu na opóźnienia. I ja na razie nic nie wskazuje żeby w najbliższej przyszłości miałoby się to zmienić.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.