Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 21 listopada 2018 
    

Microsoft dodaje do Windows 10 natywną obsługę kluczy FIDO 2


Autor: Wedelek | 19:25
Microsoft od dłuższego czasu próbuje przekonać użytkowników do porzucenia tradycyjnych haseł na rzecz wygodniejszych rozwiązań. Elementami tej strategii było wprowadzenie kodów PIN, systemu Windows Hello czy natywnej obsługi systemów biometrycznych. Teraz gigant z Redmond idzie o krok dalej i dodaje do Windows 10 obsługę sprzętowych kluczy FIDO 2 z interfejsem USB lub NFC. Tego typu rozwiązania pozwalają na łatwe i szybkie logowanie do różnych usług i stron internetowych przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

FIDO 2 korzysta ze znanej i cenionej metody szyfrowania asymetrycznego tworząc dwa klucze: prywatny i publiczny, które następnie są wykorzystywane do bezpiecznej wymiany informacji pomiędzy komputerem PC a serwerem. Dzięki temu wystarczy jedynie pamiętać ustawiony do urządzenia PIN. Obecnie z technologii tej korzystają wszystkie najważniejsze usługi Microsoftu, w tym Outlook.com, Office 365, Skype, OneDrive, Cortana, Microsoft Edge, Xbox Live na PC, Mixer, Microsoft Store, Bing, czy MSN.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.