Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 30 listopada 2018 
    

SilentiumPC Regnum RG2 TG - nowa obudowa polskiego producenta


Autor: Zbyszek | źródło: SilentiumPC | 22:42
(3)
SilentiumPC wprowadza do sprzedaży nową obudowę komputerową o nazwie Regnum RG2 TG. Jest to niedroga konstrukcja przeznaczona głównie dla graczy i miłośników tuningu optycznego. Obudowa posiada boczny panel wykonany w całości z jednolitej tafli hartowanego szkła, oraz dwukomorową budowę, z oddzielnym tunelem dla zasilacza. W jej wnętrzu można zamontować płytę główną formatu ATX lub Micro ATX, karty graficzne o długości do 380mm, zasilacz o długości do 250mm, chłodzenie procesora o wysokości do 160mm oraz dwie chłodnice: jedną 240mm z przodu i drugą 120mm z tyłu.

Producent przewidział też miejsce na 6 wentylatorów o średnicy 120mm: dwa w tunelu zasilacza, trzy z przodu, i jeden z tyłu. Obudowa posiada też miejsca na zamontowanie dwóch nośników 2,5-cala, dwóch 3,5-cala lub 2,5-cala oraz dwie zatoki na napędy 5,25-cala. Wymiary wynoszą 447 x 199 x 450 mm, a waga netto 6,03 kg. Na przednim panelu znalazły się dwa złącza USB 3.1, czytnik kart pamięci SD, oraz złącza mikrofonu i słuchawek.

Fabrycznie obudowa dostarczana jest z dwoma wentylatorami Sigma Pro o prędkosci obrotowej do 1200 RPM (sterowanie PWM). Cena nie powinna przekraczać 200 złotych. Więcej informacji na stronie produktu. 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Znów kompletnie niechłodzona komora na dyski twarde. (autor: Kenjiro | data: 2/12/18 | godz.: 13:02)
  Gdzie te czasy, gdy projektanci myśleli o chłodzeniu, a nie o wyglądzie...

 2. Obudowy-kurduple (autor: Majster | data: 3/12/18 | godz.: 21:30)
  Te wszystkie małe obudowy nie są projektowane z myślą, żeby były naprawdę praktyczne, tylko raczej nowoczesne i na wygląd. Teraz nie zamontujemy więcej niż 3 dysków 3,5 cala, nie możemy mieć np. 2 różnych napędów optycznych. Bo obudowy są upośledzone i prymitywne jednocześnie! I za taką głupotę miałbym płacić prawie 200 zł.? Ktoś się chyba z choinki urwał. Ja takiej obudowy komputerowej to nawet za darmo bym nie wziął. Dla mnie to tylko byle co i nic więcej.

  U siebie mam 7 dysków twardych, 1 SSD i 2 napędy optyczne. 2 wentylatory blisko dysków są zamontowane według własnego pomysłu, tak samo 3-ci wentylator bezpośrednio nad dyskiem (WD Caviar Black 3TB FAEX). I teraz pytanie... która z obecnych obudów-kurdupli pomieści mi tyle urządzeń? Jak widzę kolejne newsy z kolejnymi kretyńskimi rozwiązaniami w pseudo-obudowach, to mnie śmiech ogarnia.


 3. To juz w Polsce produkujemy obudowy? (autor: pandy | data: 4/12/18 | godz.: 01:20)
  Czy może ktoś zamawia je w Chinach?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.